Zamknij
REKLAMA

Druga fala zachoroawań już niebawem. Przygotowania rządowe trwają.

21:47, 27.07.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W poniedziałek w Ministerstwie Zdrowia zebrał się zespół powołany do badań nad ewentualną drugą falą koronawirusa. Składa się on z przedstawicieli ministerstw, oprócz MZ, m.in. spraw wewnętrznych i obrony narodowej, i ze specjalistów z zakresu m.in. chorób zakaźnych. Ich zadaniem jest opracowanie strategii na wypadek, gdyby nastąpiła druga fala zachorowań.

Podczas poniedziałkowego spotkania w Ministerstwie Zdrowia zespołu powołanego do badań na ewentualną drugą falą koronawirusa padło bardzo dużo nowych pomysłów, niektóre były bardzo ciekawe - powiedział wiceminister Waldemar Kraska.

Po spotkaniu zespołu Kraska powiedział, że w jego trakcie "padło dużo nowych pomysłów, niektóre były bardzo ciekawe i takie, że warto się nad nimi pochylić". Jak jednak zaznaczył, zanim pomysły te zostaną podane do informacji publicznej, "najpierw muszą zostać skonsultowane ze specjalistami".

Wskazał, że grupy robocze w ramach zespołu w tym tygodniu mają wypracować swoje rekomendacje. "Myślę, że w następnym tygodniu spotkamy się fizycznie lub zdalnie z całą grupą i będziemy analizować poszczególne propozycje" - powiedział Kraska.

Wiceminister zauważył również, że do resortu zdrowia napływają sygnały także z innych ministerstw o chęci uczestniczenia w pracach zespołu. Zaznaczył, że "nie chodzi tu tylko o służbę zdrowia, ale także o gospodarkę". Dlatego - dodał - ważne, aby te działania były "bardzo skonsolidowane". (PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz