Przychodnia pełniła istotną rolę w lokalnej społeczności – codziennie przyjmowano tam pacjentów i przeprowadzano zabiegi ratujące zdrowie i życie zwierząt. Zniszczenia objęły zarówno część gabinetową, jak i mieszkalną. W pożarze przepadły wyposażenie, dokumentacja, sprzęt medyczny oraz prywatne rzeczy właścicieli, w tym pamiątki rodzinne.
[ALERT]1759512121792[/ALERT]
Obecnie przychodnia nie może funkcjonować, a właściciele placówki zostali bez dachu nad głową. Trwa szacowanie strat i ustalanie możliwości odbudowy.
Rodzina oraz przyjaciele osób poszkodowanych apelują o pomoc w odtworzeniu miejsca pracy lekarzy weterynarii oraz ich domu. Zorganizowana została zbiórka środków finansowych, które mają umożliwić odbudowę i powrót do działalności na rzecz zwierząt.
[ZT]46166[/ZT]
[ZT]46156[/ZT]
Numer drugi "Życia Kruszwicy" został powiększony o kolejne strony. Tym razem czytelnicy mają do swojej dyspozycji 34 strony lokalnej lektury - większość tematów poruszana jest po raz pierwszy, co stanowi dodatkowy atut. Warto dodać, że w nowym numerze do dyspozycji czytelników oddany został dział sportowy oraz nekrologi. W środku czasopisma dodano grę "Mysi Chińczyk". Powstał również nowy dzial "Co w gminie piszczy?", który obejmuje wszystkie możliwe miejscowości Gminy Kruszwica i wydarzenia jakie miały w nich miejscach w lipcu i sierpniu.
Nowy numer to także liczne wywiady - kontynujemy rozmowę z Magdaleną Grzegocką, kruszwiczanką, która odważyła się wydać własną książkę. Rozpoczęliśmy również cykl rozmów z Rafałem Wojciechowskiem pod niezwykle ciekawym tytułem "Jak przetrwać w małym miasteczku?". Z nowego numeru dowiecie się również dlaczego Kruszwicę odwiedził pewien obywatel Meksyku... i jaką pasję z powodzeniem realizuje Patrycja Wójcik z którą porozmawiał Hubert Mizera. W "Kryminalnej Kruszwicy" piszemy o łatwo dostępnym nad Gopłem krysztale... a chwilę wcześniej o kryzysie wodnym na Kujawach i używaniu przez Urząd Miejski w Kruszwicy popularnego ChatGPT.
Zamów gazetę do domu!
Nagradzamy najlepszych!
W trzech miejscach padły rekordowe wyniki sprzedażowe. Co miesiąc nagradzamy najlepszych sprzedawców!
[ZT]46116[/ZT]
Kruszwica: spór rodziców ze szkołą o prawo do decydowan
Widać że być rodzicem może być każdy bez względu na poziom IQ.
fagot
20:39, 2025-10-06
Nielegalny zrzut odpadów na plaży w Tryszczynie
No i posiłki mają się dobrze, im się należy.
gryf
20:35, 2025-10-06
Pożar zniszczył dom i przychodnię weterynaryjną
Co się dzieje aktualnie w Kruszwicy, mnóstwo straży, syreny wyją. Pożar? Katastrofa?
Zaniepokojona
20:13, 2025-10-06
Nowy wóz strażacki trafi do OSP w Kruszwicy! Jutro powi
To się dzieciaki znowu bawić będą. Będzie czym pianę na dzień dziecka robić🙂
Laura Palmer
20:09, 2025-10-06
0 0
Co się dzieje aktualnie w Kruszwicy, mnóstwo straży, syreny wyją. Pożar? Katastrofa?