Podczas Dnia Nauk Matematyczno- Przyrodniczych drużyny z poszczególnych klas miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności matematyczno-przyrodniczych i sprawdzić swoją wiedzę.
[ZT]16246[/ZT]
Poszczególne klasy rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach takich jak: przeprowadzenie doświadczeń chemiczno- fizycznych, rozwiązanie łamigłówki matematycznej, rebusów z biologii, krzyżówki z geografii oraz udzielenie odpowiedzi na pytania w quizie przyrodniczym. Zwyciężyła klasa VIIIB szkoły podstawowej. W trakcie trwania V Dnia Nauk Matematyczno- Przyrodniczych wychowanki miały również okazję uczestniczyć w ciekawej prelekcji prowadzonej przez Panią Dorotę Sajbor- „Zielonego edukatora”, specjalistę od fauny i flory polskiej na temat przyrody Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy.
[ZT]16253[/ZT]
W ramach obchodów Dnia Nauk Matematyczno- Przyrodniczych odbył się jeszcze międzyklasowy konkurs ekologiczny. Zadaniem każdej z klas było stworzenie plakatu pod tytułem „Chrońmy Ziemię”.
W tym konkursie zwycięzcom okazała się klasa II szkoły branżowej I stopnia. 15 kwietnia w naszej placówce odbył się również w naszej placówce już po raz ósmy Szkolny Konkurs Ekologiczno- Przyrodniczy „Z Przyrodą na Ty”.
[ZT]16249[/ZT]
Konkurs ten miał charakter indywidualny i miał formę testu z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Podczas Dnia Nauk Matematyczno- Przyrodniczych odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom tego konkursu przez Panią Dyrektor Ilonę Dybicz. Różnorodne ćwiczenia i zadania konkursowe, realizowane w formie zabawowej rywalizacji stały się dla uczniów źródłem sukcesu i doskonałą formą nauki i zabawy.
[ZT]16246[/ZT]
„W lusterku wszystko widać” . O kruszwickim braku kultu
Bezpańskie koty dokarmiane przez mieszkańców pewnie załatwiają się w tojtoju ? Kto te koty szczepi ? Np grzybica może przejść z kota na człowieka bo już z psa nie. Kot przenosi wiele chorób na człowieka zwłaszcza taki bezpański. To nie jest problem ? Żeby nie było to jestem za aby właściciele psów sprzątali po swoich pupilach.
olo
20:37, 2025-07-04
List do redakcji: Zarośnięty znak przy szkole na Kujaws
Już widzę jak ktoś się tym przejął.
gryf
20:29, 2025-07-04
Kruszwica: Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu
No i to jest info zapewne to przyczyni się do rozwoju miasta
fagot
20:26, 2025-07-04
Rozpoczęto postępowanie środowiskowe dla obwodnicy Strz
Ucz się buniu jak się pracuje a nie tylko opowiada bajki i kłamstwa przed wyborami. Brawo Strzelno.
drwal
20:25, 2025-07-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz