Zamknij
REKLAMA

Premier: Polacy powierzyli PiS zadanie budowy państwa dobrobytu

11:35, 19.11.2019 | autorka: Aleksandra Rebelińska reb/ mrr/
Skomentuj PAP
REKLAMA

We wtorek po wznowieniu obrad I posiedzenia Sejmu IX kadencji premier rozpoczął wygłaszanie expose. Na wstępie swojego przemówienia, Morawiecki wspominał zmarłego rok temu żołnierza Armii Krajowej Czesława Mostka ps. Wilk. "W jego osobie niepodległa Rzeczpospolita kłania się dziś wszystkim bohaterom - cichym, bezimiennym, wytrwałym, wiernym. Wszystkim, bez których polska droga do niepodległości, do nowoczesności, do normalności, pozostałaby tylko marzeniem" - mówił premier.

Szef rządu powiedział, że w wyborach parlamentarnych Polacy powierzyli Prawu i Sprawiedliwości zadanie budowy polskiego państwa dobrobytu, państwa bezpiecznego i nowoczesnego, o którym każdy może z dumą powiedzieć: "Polska to mój dom". "Powierzyli nam to zadanie w wyborach, które miały najwyższą frekwencję od 30 lat. Otrzymaliśmy od Polaków silny, demokratyczny mandat, który wynika z rekordowej liczby głosów oddanych na nasze ugrupowanie" - podkreślił premier.

Zdaniem Morawieckiego, wyniki wyborów pokazały, że Polakom wraca wiara w sens obietnicy i sens polityki. "To wielka sprawa, dziękuję za to zaufanie, a wysoką Izbę poproszę dzisiaj po wygłoszeniu expose o wotum zaufania dla mojego rządu" - dodał.(PAP)

(autorka: Aleksandra Rebelińska reb/ mrr/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Żwirek i MuchomorekŻwirek i Muchomorek

1 3

TVPiS powinien to w ramach wieczorynki puszczać- bo to co ten wciskał to tak jakby nowa wersja "Bajki z Mchu i Paproci"
Nałgał,nałgał i wyszedł gdy zaczęli mówić ci, którzy mu zaczęli uświadamiać że SEJM RP to nie jest miejsce na bajki tylko konkrety a tych padło tyle że nawet kot prezesa więcej napłakać potrafi. 19:57, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

1 0

Polacy powierzyli PiS zadanie budowy państwa dobrobytu
..................
A ci ciemnemu ludowi budują Wolskę Banasiową? 08:45, 20.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz