Zamknij

Sytuacja drewnianych domów na polskim rynku

11:28, 21.02.2020 | materiał partnerski

Drewno jest materiałem przyjaznym środowisku. Oprócz tego posiada wiele właściwości, które korzystnie wpływają na stan naszego zdrowia, a także samopoczucie. Z tego wglądu coraz więcej Polaków decyduje się na inwestycje zgromadzonych środków, na budowę ekologicznego, trwałego domu z drewna. Na naszym rynku istnieje forma, która od wielu lat specjalizuje się w tworzeniu projektów drewnianych domów, a także ich realizacji. Na jej czele stoi dyrektor Przemysław Bacewicz, który zgodził się opowiedzieć o działalności Eko Architektury, która uznawana jest za lidera w branży.

Panie dyrektorze, proszę wyjaśnić, w czym tkwi sekret Eko Architektury? Wiemy, iż od wielu lat znajduje  się w pierwszej trójce najpopularniejszych firm, które zajmują się produkcją drewnianych domów.

Sukces Eko Architektury tkwi w jej podejściu do klientów. Od początku istnienia dobro klientów było dla nas priorytetem. Z tego względu w naszej ofercie posiadamy jedynie produkty pochodzenia naturalnego, które nie wywierają na ludzki organizm szkodliwego wpływu. Dążymy do tego, by każdy z nas mógł pozwolić sobie na dom, którego kupno nie wymaga zaciągnięcia zobowiązania w banku. Zważywszy na prognozy dotyczące sytuacji gospodarczej, złym rozwiązaniem jest kredyt. Widząc, iż wielu Polaków pragnie posiadać własne mieszkanie, proponujemy ofertę, w której znajdują się zarówno niewielkie domy parterowe, jak i budynki dwukondygnacyjne, których powierzchnia przekracza 100 metrów kwadratowych. Ponadto oprócz domków drewnianych produkujemy:

  • Drewniane wiaty,
  • Drewniane garaże,
  • Altanki,
  • Obudowy do jacuzzi,
  • Drewniane sauny,
  • Drewniane wykończenie budynków,
  • Domki dla dzieci,

Dobrze, wiemy, iż pana firma postawiła na produkt naturalny. Proszę opisać, jakie jeszcze właściwości wykazuje drewno.

Drewno posiada szereg właściwości prozdrowotnych. Według badań przebywanie w drewnianych pomieszczeniach doskonale wpływa na odczucia osób dotkniętych alergią. W drewnianych pomieszczeniach nie unosi się kurz, który jest jedną z głównych przyczyn napadu kaszlu i duszności. Dodatkowo drewno w naturalny sposób reguluje ilość wody znajdującej się w powietrzu. Gdy jest jej zbyt wiele, drewno zaczyna ją pochłaniać. Włókna uwalniają ja dopiero wówczas, gdy powietrze w mieszkaniu jest zbyt suche.

Dzięki temu nie potrzeba dodatkowych urządzeń, które nawilżają powietrze, a do tego generują wyższe rachunki za prąd. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż drewniane domy wymagają zdecydowanie mniejszych nakładów energetycznych, co zauważalnie przekłada się na domowy budżet. Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy z pewnością jest argumentem, który przekonuje do nas klientów. Oprócz tego drewniane ściany są niezwykle eleganckie oraz ciepłe. Barwa drewna uspakaja i wpływa na nas  odprężająco. Drewniane ściany nie wymagają dodatkowej obróbki, dzięki czemu dodatkowo zmniejszony zostaje koszt utrzymania.

Panie dyrektorze czy oprócz gotowych projektów znajdujących się na waszej stronie internetowej Eko Architektura podejmuje się tworzenia nowych projektów, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb klientów?

Eko Architektura jest dynamicznie rozwijającą się formą, szybko odpowiadającą na potrzeby klientów. oczywiście, oprócz standardowych projektów, które znajdują się w naszej ofercie, i dostosowanych do wysokości zarobków w naszym kraju, tworzymy projekty drewnianych domków na zamówienie. Są to zarówno usytuowane w atrakcyjnej okolicy domy letniskowe, jak i domy całoroczne. ich wyjątkowy wygląd zawsze budzi zainteresowanie mieszkańców.

Cieszymy się, iż coraz więcej osób pragnie łączyć swoje potrzeby z ochroną środowiska naturalnego. Drewniane dom są tego doskonałym przykładem. Jestem dumny, iż realizując nasze projekty, przyczyniamy się do dbania o nasz piękny kraj, a zarazem planetę. Eko Architektura do produkcji domów z drewna wykorzystuje specjalnie wyhodowane drzewa, które sprowadzane są z północy kontynentu. Na miejscu każdego ściętego okazu sadzimy dwa inne. Wszystko po, aby zapewnić pewną ciągłość wzrostu.

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone