Zamknij

Kujawsko-Pomorskie wioślarską potęgą [ZDJĘCIA]

12:55, 05.09.2019 | um
REKLAMA
Skomentuj

 

Cztery medale i sześć kwalifikacji olimpijskich dla wioślarzy z Kujaw i Pomorza to bilans mistrzostw świata, w które odbywały się w ubiegłym tygodniu w austriackim Linzu. Dziś (5 września) nasi sportowcy odwiedzili Urząd Marszałkowski.

- Chciałbym serdecznie pogratulować i podziękować wioślarzom z regionu za wasze poświęcenie, determinację i wysiłek, który owocuje wspaniałymi sukcesami. Głęboko wierzę, że to nie koniec osiągnieć i ponownie spotkamy się po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, by cieszyć się z wami z kolejnych sukcesów – powiedział podczas spotkania marszałek Piotr Całbecki.

Medal z najcenniejszego kruszcu zdobyła czwórka bez sternika w składzie Mikołaj Burda (RTW Lotto – Bydgostia), Mateusz Wilangowski (KW Wisła Grudziądz), Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz Wioślarstwo) oraz warszawianin Marcin Brzeziński. Srebro przypadło sportowym stypendystkom marszałka z czwórki podwójnej kobiet: Marcie Wieliczko (KW Wisła Grudziądz) i Katarzynie Zillmann (AZS UMK Energa Toruń), które płynęły z Agnieszką Kobus – Zawojską i Marią Springwald. Zawodniczki po ciężko stoczonym boju z rywalkami z Holandii, oddały zwycięstwo tylko wioślarkom z Chin.

Tytuł wicemistrza zdobył również w czwórce podwójnej nasz stypendysta Fabian Barański (złoty medalista Mistrzostw Europy w wioślarstwie w Lucernie). Zawodnik WTW Włocławek płynął wraz z Dominiką Czają, Szymonem Pośnikiem i Wiktorem Chablem. Czwarty, brązowy medal zdobyli w dwójce podwójnej Mateusz Biskup z RTW Lotto Bydgostia oraz stypendysta marszałka Mirosław Ziętarski z AZS UMK Toruń.

Kwalifikacje olimpijskie do Tokio 2020 zdobyli wszyscy medaliści oraz Monika Chabel, Joanna Dittmann, Maria Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia) - czwórka bez sterniczki – IV miejsce oraz Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski (KW Gopło Kruszwica) – dwójka podwójna wagi lekkiej - 6 miejsce.

Ze sportowcami spotkali się marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałkowie Zbigniew Ostrowski i Dariusz Kurzawa, członek zarządu Aneta Jędrzejewska i radna województwa Małgorzata Taranowicz.

Przedstawiciele samorządu województwa przekazali sportowcom symboliczne statuetki, które są dowodem uznania za ich sukcesy. Wyróżniliśmy także trenerów naszych zawodników i prezesów klubów, w których trenują. Dodatkowo marszałek Piotr Całbecki otrzymał z rąk Stefana Janeczka, prezesa Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Towarzystw Wioślarskich pamiątkowy medal stulecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich za działania na rzecz rozwoju tej dyscypliny sportu w Polsce.

(um)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone