Zamknij

Muzyczna Kruszwica: Slow Agony z Kruszwicy na kanale Kruszwicaandergrandmjuzik [VIDEO]

21:49, 29.04.2021 | autor: Kruszwicaandergrandmjuzik

Kontynuujemy podróż w czasy kiedy muzyka w Kruszwicy rozwijała się głównie za pośrednictwem lokalnych zespołów i wykonawców. Do jednych z nich należał "Slow Agony". Historię zespołu przybliżył twórca kanału na YouTube "Kruszwicaandergrandmjuzik".

Bardzo dobrze pamiętam ich pierwszy koncert na Dniach Kruszwicy w czerwcu 1992 roku na amfiteatrze . My (AMF) graliśmy wieczorem razem z Tortilla Flat, Malarze i Żołnierze i Róże  Europy  jeden ze swoich większych i ostatnich koncertów ,a Slowy debiutowali. Gizbern był pod wrażeniem gry młodocianego Kifana (Kifan bębnił potem  w Come and Go, Flame a obecnie na obczyźnie w Higher State – zwolennikom mocniejszego grania bardzo polecam śledzenie tej kapeli na kanale Kifana -HIGHER STATE - METALBAND.PL-UK !), ja wycia Czubka (czubek śpiewał i grał potem od początku w Come and Go - zaśpiewał w całości na płycie Ezotension - dla mnie z gatunku nieobojętnych, poruszających i niedocenianych płyt - w mojej osobistej pierwszej 10)  ale to już inne historie.

[ZT]15544[/ZT]

Pewnie będę to wielokrotnie powtarzał przy okazji prezentacji innych kruszwickich kapel ale m. in. Slow Agony, Gaolan Glutus, Red Rain , Antypatia, Splin i Come and Go spotykały się w latach 92-96 wielokrotnie w różnych konfiguracjach na scenach tych samych koncertów.    

Wracając do Slow Agony to  już wtedy mieli potencjał co udowodnili na Promo Tape 1993. Zwolennikiem metalu jestem przeciętnym ale na tej kasecie wszystko mi pasuje, sekcja, gitary i wokal z przyjemnością  słucham tego materiału do  dziś.   

Zespół powstał pod koniec marca 1992 roku w Kruszwicy. Założyli go ACID I BYLU. Równocześnie dołączył do nich bardzo młody (11 lat) perkusista KIFAN. Kapela grała pod szyldem MORITURUS bez wokalu i bez ukierunkowanego stylu.

W maju 1992 roku wokal objął CZUBEK. Zespół obrał nazwę SLOW AGONY i muzycznie podążył w kierunku SLOW DEATH METAL.  

W czerwcu 1992 roku grupa dała swój pierwszy koncert w ramach Dni Kruszwicy. W tym składzie 19 stycznia 1993 roku SLOW AGONY zarejestrował "Official Rehersal" zawierające 4 kawałki w konwencji SLOW DEATH oraz intro Modesta Musorgskiego.                    

W maju 1993 roku odchodzi z grupy ACID. Jego miejsce zajął Stachu. Od tego momentu nastąpił ogólny zwrot. W celu wzbogacenia muzyki grupa poszukiwała drugiego gitarzysty. We wrześniu 1993 roku znaleziono kolejnego członka zespołu - PIOTRASA. W tym składzie kapela nagrywała 15 XII 1993 kasetę promo, która zawiera cztery utwory w stylu, który zespół określa jako ANOTHER STRANGE DEATH METAL. Kaseta została wydana przez zespół oraz przez MAKE GOD SUFFERING PROD. W lipcu 1994 roku STACHU został powołany do wojska. Na jego miejsce we wrześniu 1994 roku dołączył Hary. Przez cały czas istnienia, SLOW AGONY ćwiczyło i nagrywało w Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" w Kruszwicy.

Moja kaseta - kopia nr 7 – na kasecie utwory w innej kolejności aniżeli we wkładce tj.: 

Ostatni człowiek/Necronomicon Exmortes/Silent/Przeznaczenie
Skład na Promo Tape 1993: 
Paweł Bylu Sobieraj – bas
Krzysztof Kifan Kanarek -perkusja
Tomasz Czubek Czubachowski – wokal
Stanisław Stachu Kawa -gitara
Piotr Piotras Pietrzak –gitara

Materiały od:
zdjęcia  Paweł Bylu Sobieraj, 
plakat z koncertu – Tomasz Czubek Czubachowski ,
zmontowane przeze mnie fragmenty wideo z WOŚP Kruszwica  1993 – od Michał Michu Palacz .
Panowie dziękuję, dzięki za nasze rozmowy na mesengerze!
Wycinki z gazet z mojego archiwum.
Slow Agony możecie  posłuchać, obejrzeć i poczytać również na: Moja Kruszwica – Muzyczna Kruszwica, Kanale Old Metal, Dorosledzieciblog.

Metal’s not dead /  Pun’x and Metal’s United and Win :)

autor: Kruszwicaandergrandmjuzik

[ZT]15745[/ZT]

[ZT]15653[/ZT]

[ZT]14169[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%