Zamknij

Trwa Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego [ZDJĘCIA]

18:46, 05.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Za nami pełen wrażeń sobotni wieczór w Bydgoszczy i Włocławku. Dzisiaj (5 czerwca) zapraszamy do Inowrocławia i Grudziądza. W ramach obchodów Święta Województwa na scenie pojawią się między innymi Fisz Emade czy grupa Ira. Posłuchamy także Polskiej Muzyki Filmowej, obejrzymy pokazy tańca i wystawy.

- Cieszę się, że po dwóch latach przerwy możemy ponownie się spotkać i wspólnie celebrować Święto Województwa. Impreza zawita do wszystkich miast prezydenckich w naszym regionie. W programie, poza oczekiwanymi przez wszystkich koncertami, przygotowaliśmy także pokazy taneczne, zajęcia fitness, a dla najmłodszych strefę zabaw i animacji. Zapraszam do radosnego świętowania! – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W Inowrocławiu niedzielne świętowanie otworzyła kolejna Potańcówka Międzypokoleniowa – godzinie 14 w muszli koncertowej w inowrocławskim Parku Solankowym. Zabawę poprowadzili czescy mistrzowie tańca Mark Kypús i Jaroslava Tietzova-Sklenářova. Godzinę później przez miasto przeszła defilada Sił Dętych Województwa pod batutą L.U.C.-a. O 16 na scenie w Parku Solankowym wystąpili trzej tenorzy: Sławomir Naborczyk, Aleksander Kruczek i Nazar Tatsyshyn w towarzystwie Kijowskiej Operetki Narodowej. Na zakończenie posłuchamy koncertu Polskiej Muzyki Filmowej w wykonaniu Rebel Babel Ensemble i wokalistek Marii Dębskiej oraz Doroty Miśkiewicz. Przez cały dzień będzie można oglądać mobilną wystawę Galerii Rusz. 

W Grudziądzu na nadwiślańskiej Marinie wystąpi zespół Żuki, następnie Fisz Emade i grupa Ira. Początek o godzinie 16. 

[FOTORELACJA]2529[/FOTORELACJA]

Włocławku

Na włocławskich Bulwarach im. Marszałka Piłsudskiego odbyła się tradycyjna Potańcówka Międzypokoleniowa oraz pokaz mistrzów tańca Jana i Lenki Klimentów. Dla najmłodszych przygotowane były animacje i zabawy, wspólne pieczenie i dekorowanie pierników, a także warsztaty deskorolkowe. Kierowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z symulowanymi ekstremalnymi sytuacjami drogowymi w Miasteczku Bezpieczeństwa. Na scenie wystąpiły Sara Pach i Kasia Kowalska wykonała swoje największe przeboje. Do Włocławka w sobotę zawitała także mobilna wystawa Galerii RUSZ, która skłoniła nas do refleksji nad tym „Czego najbardziej nam potrzeba w obecnych, trudnych czasach?”.

Bydgoszczy

Wyspa Młyńska zamieniła się „Wyspę Kina”. Repertuar koncertu był związany z kinematografią regionu, na scenie wystąpili Sarsa, Wiki Gabor, Margaret, Michał Szpak, Mesajah, Igo Walaszek i Grzegorz Hyży. Aranżację utworów do tego koncertu przygotował multiinstrumentalista Bartosz Staszkiewicz.

Jabłonowie Pomorskim

Na Wzgórzu Zamkowym w Jabłonowie Pomorskim z udziałem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej zabrzmiały „Duety barokowe”.  

Święto Województwa potrwa aż do 11 czerwca, zakończy się w Toruniu. Mobilne billboardy Galerii RUSZ pojawią się na ulicach Włocławka, Inowrocławia, Świecia, Grudziądza, Bydgoszczy i Torunia. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym świętowaniu! Zapowiedzi i relacje z wydarzeń można śledzić na facebookowym profilu Kujaw i Pomorza.

[ZT]20349[/ZT]

[ZT]20346[/ZT]

[ZT]20342[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%