- Cieszę się, że po dwóch latach przerwy możemy ponownie się spotkać i wspólnie celebrować Święto Województwa. Impreza zawita do wszystkich miast prezydenckich w naszym regionie. W programie, poza oczekiwanymi przez wszystkich koncertami, przygotowaliśmy także pokazy taneczne, zajęcia fitness, a dla najmłodszych strefę zabaw i animacji. Zapraszam do radosnego świętowania! – mówi marszałek Piotr Całbecki.
W Inowrocławiu niedzielne świętowanie otworzyła kolejna Potańcówka Międzypokoleniowa – godzinie 14 w muszli koncertowej w inowrocławskim Parku Solankowym. Zabawę poprowadzili czescy mistrzowie tańca Mark Kypús i Jaroslava Tietzova-Sklenářova. Godzinę później przez miasto przeszła defilada Sił Dętych Województwa pod batutą L.U.C.-a. O 16 na scenie w Parku Solankowym wystąpili trzej tenorzy: Sławomir Naborczyk, Aleksander Kruczek i Nazar Tatsyshyn w towarzystwie Kijowskiej Operetki Narodowej. Na zakończenie posłuchamy koncertu Polskiej Muzyki Filmowej w wykonaniu Rebel Babel Ensemble i wokalistek Marii Dębskiej oraz Doroty Miśkiewicz. Przez cały dzień będzie można oglądać mobilną wystawę Galerii Rusz.
W Grudziądzu na nadwiślańskiej Marinie wystąpi zespół Żuki, następnie Fisz Emade i grupa Ira. Początek o godzinie 16.
[FOTORELACJA]2529[/FOTORELACJA]
Włocławku
Na włocławskich Bulwarach im. Marszałka Piłsudskiego odbyła się tradycyjna Potańcówka Międzypokoleniowa oraz pokaz mistrzów tańca Jana i Lenki Klimentów. Dla najmłodszych przygotowane były animacje i zabawy, wspólne pieczenie i dekorowanie pierników, a także warsztaty deskorolkowe. Kierowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z symulowanymi ekstremalnymi sytuacjami drogowymi w Miasteczku Bezpieczeństwa. Na scenie wystąpiły Sara Pach i Kasia Kowalska wykonała swoje największe przeboje. Do Włocławka w sobotę zawitała także mobilna wystawa Galerii RUSZ, która skłoniła nas do refleksji nad tym „Czego najbardziej nam potrzeba w obecnych, trudnych czasach?”.
Bydgoszczy
Wyspa Młyńska zamieniła się „Wyspę Kina”. Repertuar koncertu był związany z kinematografią regionu, na scenie wystąpili Sarsa, Wiki Gabor, Margaret, Michał Szpak, Mesajah, Igo Walaszek i Grzegorz Hyży. Aranżację utworów do tego koncertu przygotował multiinstrumentalista Bartosz Staszkiewicz.
Jabłonowie Pomorskim
Na Wzgórzu Zamkowym w Jabłonowie Pomorskim z udziałem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej zabrzmiały „Duety barokowe”.
Święto Województwa potrwa aż do 11 czerwca, zakończy się w Toruniu. Mobilne billboardy Galerii RUSZ pojawią się na ulicach Włocławka, Inowrocławia, Świecia, Grudziądza, Bydgoszczy i Torunia. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym świętowaniu! Zapowiedzi i relacje z wydarzeń można śledzić na facebookowym profilu Kujaw i Pomorza.
[ZT]20349[/ZT]
[ZT]20346[/ZT]
[ZT]20342[/ZT]
Władze Kruszwicy sięgają po paragrafy. Odpowiadamy fakt
W piśmie od władz gminy stoi napisane - "Udział w wydarzeniu był praktycznie bezkosztowy" . Nie wiem kto to pisze i jakich ma ludzi pod sobą, ale to pan podpisał to pismo. Co to znaczy praktycznie bezkosztowy ? A teoretycznie kosztowy ? Czy władze gminy są poważne czy żarty sobie robią z mieszkańców ?
Telesfor
13:47, 2025-10-16
Mamy oświadczenie zarządu INOFAMA S.A.
Niestety w takim stanie spółkę zostawiły pisiorki. Wyprzedany majątek, wydrenowana kasa, liczne zobowiązania. Może niech zarząd ujawni ile na przestrzeni ostatnich 10 lat było prezesów, ile majątku wyprzedano i za ile, ile pieniędzy pożyczono, a ile dostano w ramach podniesienia kapitału, ilu pracowników zwolniono. To będzie dopiero prawdziwy obraz sytuacji, a nie suchy fakt. Rzetelny dziennikarz też zadałby sobie trudu by ustalić powód takiej a nie innej kondycji spółki. Szczególnie, że w tym czasi były tłuste lata dla branży. Ale kto miał tym zarządzać? Nominacie za grubą kasę?
12:21, 2025-10-16
Władze Kruszwicy sięgają po paragrafy. Odpowiadamy fakt
Jak burmistrz nie chce być kontrolowanym i odpowiadać na pytania to zawsze może zrezygnować z urzędu przymusu niema
Mieszkaniec
10:44, 2025-10-16
Kruszwica: powołano komisje do przetargów, naborów i do
A ten Pilarski to jest vice burmistrzem czy etatowym przewodniczącym komisji?
Ino pytam
10:31, 2025-10-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz