Zamknij
REKLAMA

2 miesiące aresztu za atak na policjanta

11:31, 11.09.2020 | dj, kpp
Skomentuj
REKLAMA

2 miesiące aresztu czeka 54-latka, który zaatakował podczas interwencji funkcjonariusza. Mundurowi zostali poproszeni o pomoc przez sąsiadów mężczyzny. Byli oni zaniepokojeni nieobecnością jego matki.

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków przy Toruńskiej w Inowrocławiu. Wizyta mundurowych była spowodowana tym, że wraz z pracownikami MOPS-u i Sanepid-u konieczne było pilne sprawdzenie sytuacji rodzinnej w jednym w mieszkań. W lokalu miał zamieszkiwać mężczyzna wraz ze swoją matką. Interwencja wynikała także z tego, że lokator trudnił się tzw. zbieractwem, a śmieci i sprzęty wypełniały jego mieszkanie niemalże po brzegi. W związku z sytuacją jaką zastały służby, policjanci zabezpieczyli teren, a strażacy ustawili skokochron, na wypadek gdyby sytuacja przybrała niespodziewany przebieg.

- Lokator dobrowolnie nie chciał wpuścić służb do mieszkania. Gdy tylko uchylały się drzwi, widać było ogromne ilości nagromadzonych śmieci, które sięgały dosłownie po sufit. Mężczyzna zabarykadował się w jednym z pomieszczeń. Rzucał też w policjantów różnymi przedmiotami. Swoim zachowaniem dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza, raniąc go ostrym przedmiotem w głowę. Na miejsce wezwano pogotowie. Okaleczony policjant trafił do szpitala - informuje asp.szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Mundurowi zdołali wejść do mieszkania i obezwładnić 54-latka. Wśród nagromadzonych śmieci znaleźli 87-letnią matkę mężczyzny.

- Kobieta trafiła do szpitala, natomiast jej syn do policyjnego aresztu. Agresor usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza i został doprowadzony do oskarżyciela oraz sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Wczoraj (10.09.20) sąd zdecydował, że najbliższe 2 miesiące 54-letni mężczyzna spędzi w areszcie. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu kara do 10 lat więzienia.Służby sanitarne usunęły już część nagromadzonych przez mężczyznę śmieci. Nadal podejmowane są działania, by do końca oczyścić i zdezynfekować lokal mieszkalny - dodaje asp.szt. Izabella Drobniecka.

[POGODA]1599816636658[/POGODA]

[ZT]13326[/ZT]

(dj, kpp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz