Zamknij
REKLAMA

Nielegalny tytoń i papierosy miał w garażu i sklepie

13:53, 23.09.2020 | MP
Skomentuj

Blisko 26 kg krajanki tytoniowej i ponad 4,5 tys. sztuk papierosów tak zwanych „samoróbek” zabezpieczyli inowrocławscy policjanci podczas działań na terenie miasta. Do sprawy  zatrzymany został 25-letni mężczyzna.

Inowrocławscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wkroczyli wczoraj (22.09) na terenie Inowrocławia do pomieszczeń zajmowanych przez jednego z mieszkańców Konina oraz do sklepu. Jak wynikało z uzyskanej przez policjantów informacji, mężczyzna miał zajmować się nielegalnym procederem i posiadać „lewe” papierosy, co wkrótce się potwierdziło.

Podczas przeszukania jego garażu oraz sklepu, w którym pracował, policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 26 kg krajanki tytoniowej i ponad 4,5 tys. sztuk papierosów, samodzielnie wytworzonych. Takim postępowaniem mężczyzna próbował narazić Skarb Państwa na prawie 26 tys. zł. strat z tytułu podatku akcyzowego.

Jeszcze wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Prócz tego, że pozbył się nielegalnego towaru, policjanci zabezpieczyli jego samochód marki Skoda, telefon, laptop i telewizor na poczet przyszłych kar. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

[POGODA]1600861917228[/POGODA]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz