Zamknij
REKLAMA

W Kruszwicy tęsknimy za prawdziwą zimą. Co mówi prognoza na ten tydzień?

11:07, 13.01.2020 | r.m.
Skomentuj
REKLAMA

W Kruszwicy ciąg dalszy ciepłej zimy. Dopiero w trzeciej dekadzie miesiąca jest szansa na przejściowe zmiany.

W najbliższych dniach w Kruszwicy będą przeważać ciepłe jak na styczeń masy powietrza, a to oznacza w ciągu dnia wyraźnie dodatnią temperaturę powietrza (przeważnie 5-6 st.).

- W środę temperatura może się zbliżyć do 10 st. Również noce na ogół bez typowego dla stycznia mrozu, tylko czasami możliwy jest słaby przymrozek. Przeważnie umiarkowany wiatr będzie nieco obniżał temperaturę odczuwalną. Na ogół odczujemy chłód, tylko w środę i czwartek komforty termiczny. Z uwagi na bliskość wyżu atmosferycznego opadów będzie bardzo mało i możliwe są one głównie w poniedziałek i sobotę – zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog.

[POGODA]1578909925554[/POGODA]

Warunki biometeorologiczne będą najczęściej obojętne lub w łagodnym stopniu niekorzystne. Ciśnienie atmosferyczne będzie nieznacznie wahać się na lekko obniżonym poziomie i jedynie od soboty możliwy jest jego wyraźniejszy wzrost.

- Około 20. i w trzeciej dekadzie miesiąca pojawi się szansa na napływ zimniejszego powietrza z północy i tym samym nie wykluczony jest krótkotrwały incydent zimowy, ale na szczegóły jeszcze zbyt wcześnie – dodaje Maszewski.

W pomieszczeniach największy problem będą stanowić roztocza kurzu domowego (stężenie wysokie). Wyjątkowo wcześnie zaczynają się pojawiać pierwsze pyłki leszczyny (stężenie niskie). Osoby uczulone na ten alergen powinny unikać bliskości krzewów leszczyny.

(r.m.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz