Zamknij

Praca zdalna a CV – co warto uwzględnić?

Artykuł sponsorowany + 00:00, 27.01.2025
Fot. Materiały promocyjne partnera Fot. Materiały promocyjne partnera

Ubiegając się o stanowisko w trybie zdalnym, warto zwrócić uwagę na to, aby CV prezentowało się spójnie i estetycznie. Wówczas jest to dla potencjalnego pracodawcy jasna informacja, że kandydat przykłada się do swoich zadań. W życiorysie zawodowym powinno znaleźć się też kilka konkretnych umiejętności, które są szczególnie doceniane w przypadku pracowników zdalnych.

  • CV do pracy zdalnej powinno zawierać takie same elementy jak CV na stanowisko stacjonarne – warto jednak uwzględnić w nim kilka dodatkowych cech.
  • Dobrze, jeśli w treści dokumentu zostaną wymienione takie umiejętności jak samoorganizacja, zdolność do zarządzania czasem czy zdolność do argumentacji.
  • Pracodawca zwraca uwagę również na znajomość nowoczesnych programów i narzędzi komputerowych przydatnych w pracy zdalnej – np. komunikatorów online czy programów do organizacji pracy online.

CV na stanowisko stacjonarne a CV na stanowisko home office

Pod względem formalnym CV do pracy zdalnej nie powinno różnić się niczym od dokumentu składanego w przypadku pracy w biurze. Ważne, aby zawierało ono wszystkie podstawowe elementy, takie jak dane osobowe, posiadane doświadczenie, wykształcenie i umiejętności kandydata. Warto jednak mieć na uwadze, że praca w trybie home office wymaga od pracownika pewnych dodatkowych umiejętności.

Szukasz zdalnej pracy w Toruniu? Na portalach z ogłoszeniami online znajdziesz wiele atrakcyjnych ofert zatrudnienia w trybie home office.

Umiejętności niezbędne w pracy zdalnej – o czym wspomnieć w CV?

Tworząc CV na stanowisko do pracy zdalnej, warto uwzględnić w jego treści umiejętności, które są szczególnie cenione u pracowników zdalnych. O jakich cechach mowa?

Umiejętność organizacji czasu i pracy

W przypadku home office pracownik musi sam organizować swoją pracę tak, aby wykonać ją w określonych godzinach. Umiejętność samoorganizacji, zarządzania czasem i właściwego podziału obowiązków ma więc bardzo duże znaczenie. Szef zyskuje wówczas pewność, że zatrudniona przez niego osoba jest w stanie realizować zlecone zadania w terminie.

Zdolność do współpracy w formie online

Podczas pracy zdalnej jedyną formą spotkań z przełożonymi i współpracownikami są wideo- czy telekonferencje. Ważne więc, aby kandydat aplikujący na konkretne stanowisko w trybie home office potrafił współpracować z innymi nie tylko twarzą w twarz, ale także w formie online.

 

Jeśli od jakiegoś czasu bezskutecznie poszukujesz zatrudnienia, poszukaj w Internecie porad jak znaleźć pracę. Dzięki nim szybko znajdziesz ofertę pracy na wymarzonym stanowisku – zarówno w formie zdalnej, jak i w trybie stacjonarnym.

Znajomość nowoczesnych narzędzi i programów komputerowych.

W pracy zdalnej duże znaczenie ma również umiejętność obsługi aplikacji i programów komputerowych służących do wideokonferencji czy organizacji pracy online. To m.in. Microsoft Teams, Zoom, Trello czy Asana. Ułatwiają one bowiem codzienną współpracę z przełożonym i pozostałymi pracownikami z zespołu – to bardzo ważne, aby pracownik zdalny potrafił się nimi posługiwać. Zatem dobrze jest podkreślić ich znajomość w CV.

Samodzielność i łatwość dostosowania się do zmian

Samodzielny to również niezwykle ważna cecha w przypadku pracy zdalnej. Ważne, żeby pracownik potrafi samodzielnie podejmować decyzję. Wykorzystuje on wówczas wszelkie dostępne zasoby oraz

osobiste doświadczenia. Ważna jest również umiejętność dostosowania się do nagłych, niespodziewanych sytuacji – np. problemów technicznych. Dla wielu pracodawców poszukujących pracowników zdalnych taka cecha ma duże znaczenie – warto więc uwzględnić ją w swoim CV.

Ciekawe oferty pracy w całej Polsce znajdziesz m.in. na internetowych portalach ogłoszeniowych.

Podsumowanie

Aplikując na stanowisko zdalne, warto skupić się w CV na kilku szczególnych umiejętnościach. Mowa nie tylko o znajomości nowoczesnych narzędzi i programów komputerowych czy zdolności do współpracy w formie online, ale również o samoorganizacji, umiejętności zarządzania czasem czy zdolności do argumentacji. Wszystkie te cechy są wyjątkowo cenione w przypadku pracowników zdalnych.

 

(Artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%