Zamknij

Z jakich materiałów produkuje się meble tapicerowane?

10:33, 09.04.2021 | Reklama

Meble tapicerowane składają się z wielu elementów, a zastosowane w nich materiały realnie wpływają na ich trwałość i komfort ich użytkowania. Jakie materiały są najczęściej spotykane w takich produktach? Czym różnią się one między sobą i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Wypełnienie

Wypełnienie jest elementem, który istotnie wpływa na komfort użytkowania mebla. Często jednak nie poświęca się mu wystarczającej ilości uwagi – przede wszystkim dlatego, że jest ono ukryte przed naszym wzrokiem. Najczęściej można spotkać się z określeniem wypełnienia mebla „gąbką”, jednak pod tym hasłem mogą kryć się różne materiały. Zazwyczaj jest to pianka poliuretanowa, memory, lub popularny lateks. Materiały te szybko wracają do pierwotnego kształtu i są sprężyste, co zapewnia komfort codziennego korzystania nawet przez wiele lat. Pozwala to uniknąć także różnego rodzaju deformacji i wgnieceń. Nie można jednak zapominać o sprężynach oraz ich odpowiednikach czy dodatkowych elementach sprężynujących. Je także można zaliczyć do wypełnienia mebli tapicerowanych, choć często są raczej one elementem konstrukcyjnym, dzięki którym siedzenie na meblach jest komfortowe.

Obicie

Obicie to najczęściej element, któremu poświęca się najwięcej uwagi w przypadku mebli tapicerowanych. Nic dziwnego – to ono najczęściej ma kontakt ze światem zewnętrznym, a materiał w nim wykorzystany jest ważny nie tylko ze względów wizualnych, ale też praktycznych. Rodzajów obić jest wiele – od najbardziej znanych plecionek, przez skórę naturalną i syntetyczną, po drogie, nieraz ekskluzywne tkaniny. Każdy z tych materiałów ma inne właściwości, dlatego przed zakupem konkretnego mebla dobrze jest bliżej poznać się z wadami i zaletami interesujących nas produktów. Pod uwagę należy wziąć nie tylko prezencję oraz cenę konkretnych materiałów, ale także takie cechy jak trwałość, łatwość w utrzymaniu w czystości czy wymagania odnośnie do pielęgnacji. Wybór obić jest bardzo szeroki, co można zaobserwować u renomowanych producentów, takich jak Swalen.

Stelaż

Stelaż to serce każdego mebla tapicerowanego. Często ukryty przed naszymi oczami (choć nie zawsze), odpowiedzialny jest jednak za zbyt wiele cech każdego mebla, by go zignorować. To właśnie on wpływa na trwałość, stabilność i komfort codziennego użytkowania. Jednym z najczęściej spotykanych stelaży są te wykonane z drewna lub odpowiednio przygotowanej płyty meblowej. Jednak nie jest to zasadą – spotkać się można także z chociażby stelażami metalowymi, a także modelami z kilku różnych materiałów. Jednak niezależnie od tego, z którym z nich mamy do czynienia, równie ważna, jak sam surowiec, jest jakość wykonania, która także ważna jest dla designu, komfortu, a także stabilności całego mebla. Nie bójmy się więc dokładnie przetestować interesujących nas produktów – zwłaszcza jeśli decydujemy się na zakupy w sklepie stacjonarnym – czy sprawdzić opinii w internecie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Choć każdy element mebla tapicerowanego jest istotny, dobrze jest traktować tego typu produkty jako całość. Szeroka oferta wielu producentów sprawia, że łatwo możemy znaleźć idealne produkty dla siebie, wykonane z materiałów wysokiej jakości. Jeśli mamy taką możliwość, osobiście sprawdźmy interesujące nas produkty. Pozwoli to znaleźć optymalne rozwiązania do naszych wnętrz. Warto także zainteresować się ofertą rodzimych producentów, takich jak, chociażby Swalen. Często oferują oni produkty wysokiej jakości, doskonale wykonane, eleganckie i ciekawe. Z ofertą możemy zapoznać się tutaj: https://domar.pl/sklep/swalen/. Pamiętajmy także, że przy zakupie produktów tapicerowanych, równie istotna co wygląd, jest także, chociażby trwałość. Szukajmy więc mebli wysokiej jakości, wykonanych z najlepszych materiałów, zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

 

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%