Zamknij

Jak usprawnić transport stali na terenie zakładu przemysłowego? Poznaj rady ekspertów!

07:52, 17.08.2021 Materiał partnera Aktualizacja: 07:52, 17.08.2021
Skomentuj

Maksymalizacja wydajności musi iść w parze z zachowaniem wyśrubowanych standardów bezpieczeństwa. Odpowiednie wykorzystanie nowoczesnych technologii, a także doświadczenia oraz umiejętności kompetentnych inżynierów, pozwala osiągnąć oba te cele równocześnie. Urządzenia transportu bliskiego, przeznaczone do kręgów stalowych, charakteryzują się wysokim poziomem zaawansowania. Każdy typ maszyny przeznaczony jest do nieco innych zadań.

Sposób przenoszenia i manipulowania ładunkami trzeba dopasować do istniejącej infrastruktury

Transportowanie zwojów stali w poziomie można rozwiązać na kilka podstawowych sposobów. Jednym z dostępnych rozwiązań są wozy szynowe, poruszające się po położonym wcześniej torowisku. Taki wariant najlepiej sprawdza się w sytuacji, kiedy kręgi przenoszone są z dużą częstotliwością, po raz ustalonej trasie. Alternatywnym wyjściem mogą być samojezdne platformy indukcyjne. Pojazdy zaprezentowane przez Przedsiębiorstwo HAK wykorzystują prostoliniową pętlę, montowaną tuż pod posadzką. Linia zasilająca utrzymuje platformę na założonym kursie, a w razie utraty zasięgu maszyna posiada własny system z kondensatorami, który naprowadza ją z powrotem nad pętlę indukcyjną. W połączeniu ze specjalnie skonstruowaną pryzmą, możliwe staje się przenoszenie kilku różnej wielkości stalowych kręgów przy minimalnym zaangażowaniu zasobów ludzkich.

Nowoczesne platformy do transportu kręgów stalowych posiadają szereg innowacyjnych rozwiązań

Konstruktorzy z Przedsiębiorstwa HAK stworzyli system kontroli, który łatwo dostosować do aktualnych potrzeb. Kaseta sterująca funkcjonuje w trybie zdalnym równie dobrze i niezawodnie, co przy połączeniu kablowym z platformą transportową. Zastosowane zabezpieczenia demonstrują kompleksowe podejście do tematu. Systemy sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej funkcjonują niezależnie od ultradźwiękowych czujników, wykrywających ruch albo przeszkody na trasie przejazdu. W przypadku takiego zdarzenia następuje automatyczne zatrzymanie. Profil pryzmy odpowiada za to, żeby stalowe kręgi pozostały na swoim miejscu. Poza funkcją stabilizującą, możliwe jest wyposażenie ich w mechanizm unoszący ładunek na zadaną wysokość. Przy manipulowaniu pionowym większe możliwości dają specjalne suwnice i wózki podnośnikowe, ale tak zbudowana platforma zdecydowanie ułatwia i przyspiesza przekazanie ładunku z jednego urządzenia do kolejnego stanowiska.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%