Zamknij

Lampy do łazienki – co należy wziąć pod uwagę

09:21, 24.09.2021 | materiały partnera

Oświetlenie łazienki ma sprawić, że nie tylko – co jasne – będzie w niej widno, ale także ma ono umożliwić komfortowe wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Golenie się czy robienie makijażu przy braku dostępu do dobrego oświetlenia może być dość zadaniem dosyć karkołomnym. Dlatego też należy zadbać o to, by wybrane do łazienki lampy należycie spełniały wszystkie swoje funkcje

Lampy łazienkowe to nie tylko te, które mają za zadanie oświetlić pomieszczenie. To także różnego rodzaju kinkiety czy taśmy z punktowo umieszczonymi żarówkami (oświetlenie LED) mające za zadanie oświetlić lustro. Dlatego też o wyborze takich lamp należy myśleć kompleksowo. Musimy wziąć też pod uwagę, że łazienka to pomieszczenie, w którym panuje wilgoć i oprawa lamp musi skutecznie chronić źródło światła przed tym czynnikiem i zachlapaniem. W dalszej części artykułu kolejne aspekty, które należy rozważyć przed kupnem oświetlenia łazienkowego. 

Ledy, halogeny czy tradycyjne żarówki

Do najpopularniejszych rodzajów oświetlenia w łazience należy oświetlenie LED i halogeny. To pierwsze jest zazwyczaj wykorzystywane do oświetlenia lustra. Występuje ono w różnej formie – na przykład w postaci kinkietów, które w łatwy sposób można umieścić na ramie lustra lustra lub też zamontować na ścianie. Jakie są więc zalety oświetlenia typu LED w łazience? Po pierwsze jest bardzo trwałe i energooszczędne. A po drugie nie emituje ciepła i zamontowane przy lustrze dobrze oświetla twarz, bez efektu cienia na niej. Halogeny zaś często są stosowane w łazience jako lampy ścienne czy sufitowe. Ich zaletą jest niewątpliwie to, że emitują światło zbliżone do tego naturalnego (co może być także przydatne przy robieniu makijażu) i – podobnie jak oświetlenie typu LED – są energooszczędne (choć w mniejszym stopniu). 

Oświetlenie łazienkowe, nie tylko lampy wiszące

Lampy sufitowe w tradycyjnej postaci, jaką jest lampa wisząca, spotyka się w łazienkach dość rzadko. Choć trzeba przyznać, że gdy łazienki są pomieszczeniami wysokimi urządzonymi na przykład w stylu retro czy glamour, taka stylowa lampa wygląda imponująco. O wiele częściej w  łazienkach wykorzystywane są wspomniane już wyżej kinkiety czy też plafony – naścienne i sufitowe. Te ostatnie dzięki swojej szczelnej budowie (zwłaszcza z pełnym kloszem) doskonale sprawdzają się jako lampa sufitowa czy też zamontowana na ścianie w wilgotnej łazience. Niewielkich rozmiarów minimalistyczne plafony nie przytłaczają też optycznie łazienki – zwłaszcza takiej o mniejszych gabarytach. Dużą zaletą plafonów jest także to, że występują one w wielu odsłonach, co daje dużo możliwości aranżacyjnych. Wśród tego typu oświetlenia znajdziemy także lampy dekoracyjne.

Lampy łazienkowe https://abanet.pl/10-lampy-lazienkowe to szeroka oferta, która zapewnia dobrane oświetlenie i w związku z tym komfort korzystania z tego pomieszczenia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%