Zamknij

Filtracja oleju hydraulicznego w urządzeniach przemysłowych

09:56, 28.10.2021 | reklama

Olej znajdujący się w układzie hydraulicznym to niezbędny element do tego, by maszyna wykorzystywana w branży mogła sprawnie działać. Dlaczego płyn ten pełni tak ważną rolę? Odpowiedź jest prosta: olej hydrauliczny przeciwdziała zatarciu się (a w efekcie – uszkodzeniu) podzespołów wykorzystywanych podczas pracy maszyny. Ponadto, to właśnie dzięki olejowi możliwe jest odprowadzenie ciepła z układu hydraulicznego. To jeszcze nie wszystkie pozytywne efekty związane z wykorzystaniem oleju, który zapobiega powstawaniu korozji.

Należy jednak pamiętać, że olej w układzie hydraulicznym będzie mógł zapewnić maszynie wszystkie wymienione korzyści jedynie wtedy, gdy płyn jest dobrej jakości. Co to oznacza? Przede wszystkim ważne jest, by był on wolny od zanieczyszczeń takich, jak między innymi: drobne pyłki, odpryski lakieru, kurz, trociny, cement, popiół itd. (co ciekawe, do substancji szkodzących olejowi hydraulicznemu należy również woda). Aby pozbyć się tego problemu i móc zapewnić aparaturze przemysłowej dobre warunki do pracy, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest profesjonalna filtracja oleju hydraulicznego.

Olej hydrauliczny – dlaczego jego filtracja jest potrzebna?

Regularne filtrowanie oleju hydraulicznego przeprowadzone przez profesjonalistów jest niezbędne. Dlaczego? Ponieważ zanieczyszczony olej nie tylko nie zapewni korzyści dla maszyny przemysłowej, lecz wręcz przeciwnie: może on nawet spowodować poważne uszkodzenia systemu hydraulicznego w maszynie. Aby zatem uniknąć kosztów związanych z serwisowaniem oraz naprawą maszyn produkcyjnych, należy skorzystać z usług firm zajmujących się filtracją oleju hydraulicznego.

Sprawdź: http://olbromski.pl/filtracja-oleju

Na rynku usług serwisowych w całej Polsce można znaleźć wielu usługodawców. Decyzja o wyborze konkretnego z nich powinna być dobrze przemyślana, ponieważ to właśnie od niej będzie w dużej mierze zależeć praca maszyn przemysłowych w przyszłości (według badań nawet trzy czwarte awarii spotykających układy hydrauliczne wynikają właśnie z powodu złej jakości płynu). Jednym z rzetelnych podmiotów w tym segmencie rynku jest FHU Olbromski. Firma ta od lat świadczy usługi polegające m.in. na czyszczeniu oleju hydraulicznego, a wysoka jakość pracy zapewniona jest przez profesjonalną kadrę i nowoczesny sprzęt.

Olej hydrauliczny w maszynach przemysłowych. Co jest lepszym rozwiązaniem: filtracja czy wymiana?

Krytycy filtrowania oleju zwracają uwagę na dwa fakty:

  • alternatywą dla filtracji oleju jest jego wymiana,
  • część nowych modeli maszyn przemysłowych jest wyposażona w automatyczne systemy odpowiadające za czyszczenie znajdującego się w nich płynu.

Zobacz także: http://olbromski.pl/filtracja-oleju-przepracowanego

Mimo to filtracja oleju pozostaje optymalnym z dostępnych rozwiązań. Po pierwsze, wymiana płynu jest rozwiązaniem znacznie droższym, czasochłonnym oraz nieekologicznym (zużyty płyn należy odpowiednio zutylizować, aby nie doprowadzić do zanieczyszczenia środowisko). Tymczasem, filtracja oleju hydraulicznego trwa z reguły nie więcej niż kilka godzin – dzięki temu maszyna jeszcze tego samego dnia może wznowić przerwaną pracę.

Po drugie, systemy filtrujące w nowych maszynach nie są zbyt skuteczne i pozwalają na usuwanie jedynie części zanieczyszczeń. Tymczasem specjaliści dysponujący profesjonalną aparaturą czyszczącą są w stanie usunąć ponad 90% zanieczyszczeń.

Jednym z rozwiązań stosowanych w ramach konserwacji maszyn przemysłowych jest wymiana oleju hydraulicznego. Jest to rozwiązanie skuteczne, lecz mało ekologiczne oraz stosunkowo kosztowne. Lepszą alternatywę zdecydowanie stanowi filtrowanie oleju hydraulicznego – jest to znacznie tańsza opcja. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że filtracja to metoda, po którą sięgają w ostatnich latach coraz liczniejsi przedsiębiorcy.

[ZT]18010[/ZT]

 

(reklama)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%