Zamknij

Nasen - Jak działa ten lek? Kiedy się go stosuje?

09:18, 20.01.2022 | .

Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, niestety wiele osób się nie wysypia, co niestety wpływa negatywnie na ich samopoczucie i stan zdrowia. Deficyt snu często wynika z późnego kładzenia się spać, świadomego poświęcania zbyt małej liczby godzin na nocny wypoczynek. Nierzadko problemy z zasypianiem wynikają ze stresu. Za bezsenność może odpowiadać szereg różnych chorób, dlatego kluczowe jest znalezienie przyczyny tej przypadłości, aby móc wdrożyć skuteczne leczenie i pomóc pacjentowi wrócić do normalnego funkcjonowania. W przypadku bezsenności stosuje się między innymi lek Nasen, który działa nasennie, zapobiega nocnym wybudzeniom i pomaga się lepiej wysypiać.

Czym jest i jak działa Nasen?

Nie należy lekceważyć bezsenności, bo nawet jedna nieprzespana noc ma destruktywny wpływ na organizm. Deficyt snu sieje w nim spustoszenie, wpływa negatywnie na sferę psychofizyczną. Obecnie medycyna ma do zaoferowania wiele metod leczenia bezsenności. Krótkotrwale stosuje się między innymi lek Nasen. Wynika to z tego, że działa on nasennie, czyli ułatwia zasypianie. Substancją czynną w preparacie jest zolpidem, który ma zbliżone działanie do benzodiazepinu. Lek Nasen jest przepisywany pacjentom, u których stwierdzono bezsenność, służy on wydłużeniu snu i poprawie jego jakości. Kolejną korzyścią jest zmniejszenie częstotliwości wybudzania się w nocy. Nasen dała uspokajająco, co ułatwia zasypianie nawet w przypadku osób, które są zestresowane i właśnie z tego powodu nie mogą się wyspać.

Lek Nasen przepisuje się wyłącznie osobom dorosłym, wskazaniem jest bezsenność obniżająca znacznie jakość życia, uniemożliwiająca prawidłowe funkcjonowanie. Należy jednak od razu zaznaczyć, że preparat nie może być stosowany długotrwale. Jest on przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania przy bezsenności. Trzeba traktować go tylko jako środek doraźny, a kluczowe będzie znalezienie pierwotnej przyczyny problemów ze snem i jej wykluczenie. Bez tego niemożliwe będzie całkowite rozwiązanie problemu z bezsennością, a to z kolei prowadzi do znacznego pogorszenia zdrowia i rozwoju rozmaitych schorzeń.

Dawkowanie leku Nasen i możliwe skutki uboczne

Lek Nasen występuje w postaci tabletki zawierającej 10 mg substancji czynnej. Zażywa się ja tuż przed snem. Istotne jest to, aby leczenie nie trwało dłużej niż dwa tygodnie. Kuracja powinna być jak najkrótsza. W skrajnych przypadkach leczenie może zostać wydłużone do czterech tygodni. Nie każdy może stosować lek Nasen, przeciwwskazaniami są astenia, nadwrażliwość na składnik preparatu, bezdech senny, ciężka niewydolność oddechowa lub wątroby. U niektórych pacjentów leczenie preparatem Nasen rozpoczyna się od połowy tabletki raz na dobę, przykładem są seniorzy, pacjenci osłabieni. Stosowanie leku Nasen wiąże się z możliwością wystąpienia skutków ubocznych w postaci reakcji nadwrażliwości, objawów ze strony układu nerwowego. Mogą pojawić się: zaburzenia widzenia, nierówna praca serca, zaburzenia natury psychicznej, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zmiany metabolizmu, spadek libido, skurcze mięśni zapalenia stawów, kaszel, astma, zaburzenia miesiączkowania.

Publikacja stworzona we współpracy z Medyk Online i Holter Help

[ZT]18833[/ZT]

[ZT]18828[/ZT]

[ZT]18836[/ZT]

 

(reklama)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%