Zamknij

Czerwcowy bilans magistratu. Co działo się w gminie Kruszwica od maja do czerwca?

09:16, 01.07.2025 Aktualizacja: 09:18, 01.07.2025
Skomentuj

Kruszwica | Finanse, przetargi, projekty społeczne, decyzje kadrowe i interpelacje radnych – tak wyglądała codzienność służb administracyjnych w okresie międzysesyjnym (od maja do czerwca). Magistrat przygotował szczegółową informację o działalności w ciągu niespełna miesiąca. Przeanalizowaliśmy wszystkie punkty i publikujemy pełny obraz działań samorządu.

Dwanaście zarządzeń – od budżetu po geotermię

Od 27 maja do 23 czerwca burmistrz Kruszwicy wydał dwanaście zarządzeń, obejmujących kwestie finansowe, organizacyjne i inwestycyjne. Wśród nich znalazły się między innymi decyzje dotyczące ogłoszenia informacji o wykonaniu budżetu za 2024 rok, powołania komisji zdrowotnej dla nauczycieli i emerytów, a także utworzenia komisji przetargowej dla remontu drogi w Orpikowie.

Szczególną uwagę zwraca zarządzenie nr 94 z 12 czerwca dotyczące przygotowań do wykonania otworu geotermalnego Kruszwica GT-1. To przedsięwzięcie ma służyć rozpoznaniu zasobów wód termalnych w rejonie miasta. Równolegle powołano też komisję do przetargu na sprzedaż elementów stalowego mostu.

Inne zarządzenia dotyczyły m.in. zmian w budżecie gminy (nr 91 i 97), najmu lokalu użytkowego przy ul. Rynek 12, zasad prowadzenia rachunkowości w urzędzie, a także planu audytu wewnętrznego na 2025 rok.

Uchwały Rady Miejskiej – wszystkie w trakcie realizacji

W magistracie trwają również prace nad realizacją trzynastu uchwał Rady Miejskiej podjętych 29 maja. Ich zakres jest szeroki – od zmian budżetowych, przez przystąpienie do projektów edukacyjnych (w tym „Przyszłość to Ty” oraz „Przedszkolaki z pasją”), po zmiany w gospodarce odpadami komunalnymi i regulaminie utrzymania czystości.

Wśród uchwał znajdują się także decyzje o zbyciu lokalu mieszkalnego przy ul. Poznańskiej 3, nabyciu nieruchomości przez gminę w obrębie 9 miasta, a także regulacje dotyczące funkcjonowania targowiska przy ul. Kujawskiej. Uchwalono także nowe zasady pobierania opłaty targowej i wyznaczono miejsce handlu dla rolników i ich rodzin w piątki i soboty.

Przetargi – cztery postępowania w toku

W czerwcu gmina prowadziła cztery postępowania przetargowe. Największe z nich to zadanie związane z wykonaniem otworu geotermalnego GT-1. Otwarcie ofert zaplanowano na 3 lipca. W przypadku rozbudowy oświetlenia ulicznego najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Zakład Instalatorstwa Elektrycznego i Budowlanego Józef Miklas z Kruszwicy, proponując realizację zadania za 164 465,86 zł brutto. Umowa zostanie podpisana w najbliższych dniach.

Trwa również ocena ofert w przetargach na przebudowę przepustu drogowego w Janowicach oraz remont drogi w Orpikowie.

3 czerwca podpisano akt notarialny w sprawie sprzedaży działki nr 53/2 w Ostrówku. Nieruchomość o powierzchni 0,1564 ha sprzedano w trybie przetargu za 73 730 zł. Podstawą prawną był akt Rady Miejskiej z lutego 2024 roku.

Interpelacje radnych – trzy zgłoszenia, trzy odpowiedzi

W okresie międzysesyjnym złożono trzy interpelacje. Radny Tomasz Frejliszek zgłosił dwa wnioski – o organizację zbiórki odpadów rolniczych oraz o ograniczenie prędkości na ul. Pszenicznej w Grodztwie. Radny Łukasz Kowalski postulował utworzenie strefy ograniczenia prędkości do 50 km/h na skrzyżowaniu drogi nr 62 w Sławsku Wielkim. Z kolei radny Jacek Kaczmarek zwrócił się z wnioskiem o rozbudowę oświetlenia przy drodze powiatowej nr 2589C od Chełmiczek w stronę Kobylnicy.

Wszystkim trzem radnym odpowiedziano w przewidzianym ustawowo terminie.

[ZT]43612[/ZT]

[ZT]43611[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%