Zamknij

Gigantyczny koszt przeprowadzenia wyborów. Wydamy 455 milionów złotych

13:53, 05.10.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

 

Wybory samorządowe będą nas drogo kosztować. Informacje na temat ich kosztów przekazała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Na ich organizację trzeba przekazać 455 milionów złotych.

Poprzednie wybory samorządowe kosztowały nas 240 milionów złotych i były najdroższymi w historii. Tymczasem to właśnie tegorocze pójście do urny będzie kosztowało nas blisko pół miliarda złotych.

Jak poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego główną przyczyną takiego stanu rzeczy, jest zwiększenie liczby osób zaangażowanych w obsługę wyborów. Zmiany w przepisach wyborczych objęły wprowadzenie dodatkowej komisji obwodowej ds. ustalenia wyników głosowania oraz zatrudnienie liczącej ponad 2 tysiące osób liczby urzędników wyborczych.

- Wzięłam pod uwagę i wzrost ceny paliwa, i ceny papieru, usług, w związku z tym gminy dostały naprawdę dużo więcej środków niż otrzymały w 2014 r. Mocno krzywdzące jest, jak słyszę, że samorządy muszą dokładać do wyborów, bo dostały za mało środków. Przeliczyliśmy to i porównaliśmy kwoty dotacji przekazanych w 2014 i 2018 roku. To jest znaczny wzrost - tłumaczyła Pietrzak.

Część z gigantycznej kwoty przeznaczonej na wybory pozostanie niewydana. Ma to związek z tym, że w niektórych komisjach obwodowych nie udało się powołać pełnych składów liczących 9 osób.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

KruszwiczaninKruszwiczanin

3 2

Polak da radę, jak to nasz premier powiedział , cyt. "będą zapier....ć za miskę ryżu". Koniec cytatu. 19:49, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Byk cyk cykByk cyk cyk

3 0

Ale jak by mi podrzucił ze sto kafli na np. "badanie latających żab" to bym nie odmówił- wszak premierowi się nie odmawia;) 20:08, 05.10.2018


© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone