Zamknij

Mieszkańcy Szarleja pytają o chodnik [FOTO]

09:46, 25.03.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj

Podczas spotkania wiejskiego w Szarleju mieszkańcy wsi zapytali burmistrza Kruszwicy o podjęte działania w sprawie zniszczonego we wsi chodnika. Przypomnijmy przed wyborami włodarz obiecał, że wspólnie z powiatem inowrocławskim postara się zrealizować inwestycję.

Ostatni raz w Szarleju o budowie chodników mówiło się przed wyborami samorządowymi. Wówczas włodarz obiecał, że po wyborach uda się do starosty aby wspólnie próbować zrealizować taką potrzebną w Szarleju inwestycję.

- Jak państwo wiecie podczas wyborów nastąpiła wymiana starosty i trochę inna grupa społeczna i polityczna przejął władzę. Niemniej jednak nie wpłynęło to na nasze działania w zakresie budowy chodników w Szarleju - zapewnił podczas zebrania sołeckiego Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witcza

Kilka dni później doszło do spotkania burmistrza ze starostą inowrocławskim  Wiesławą Pawłowską. Głównym tematem spotkania była współpraca pomiędzy samorządowcami w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ciągu drogi powiatowej w Szarleju.

- Od kilku lat na wniosek mieszkańców zabiegamy o realizację tego przedsięwzięcia przez Powiat Inowrocławski. Proponujemy również wsparcie finansowe, jeśli samorząd powiatowy zdecyduje się na realizację tego zadania. Mamy nadzieję, że nasza oferta zostanie pozytywnie rozpatrzona, tym bardziej że Powiat zadeklarował przystąpienie do wykonania dokumentacji projektowej. Ze swojej strony udostępniliśmy opracowaną wcześniej koncepcję przebudowy tego odcinka drogi – informuje Dariusz Witczak.

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone