Zamknij

W kruszwickim MOW-ie działa już nowoczesna stołówka [FOTO]

17:08, 14.12.2021 | .
Skomentuj

Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska dokonała uroczystego otwarcia zmodernizowanej stołówki szkolnej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy.

W otwarciu towarzyszyły staroście Joanna Kuchta, Naczelnik Wydziału Rozwoju, Planowania Inwestycji i Inicjatyw Europejskich oraz Beata Kowalska Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia.

Przypomnijmy, w czerwcu Powiat Inowrocławski pozyskał dofinansowanie w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Wartość zadania to ponad 77 tys. zł, z czego blisko 62 tys. zł stanowi wspomniane wsparcie, a ponad 15 tys. zł to wkład własny powiatu.

W ramach zakończonego właśnie projektu istniejąca stołówka szkolna (kuchnia i jadalnia) została wyremontowana i doposażona w nowoczesny sprzęt. Do kuchni trafiły niezbędne do przygotowywania posiłków urządzenia, m.in. patelnia elektryczna, obieraczka do ziemniaków, szatkownica do warzyw, tarcza do placków ziemniaczanych i mięsiarka planetarna.

[FOTORELACJA]2354[/FOTORELACJA]

Zakupiono też nowe szafy chłodnicze i magazynowe, regały, wagę, termosy do kawy, mikser do ciast, warnik, termos, garnki, robot kuchenny, blachy do pieczenia, stoły, frytkownicę, termo-higrometr, termometr lodówkowy czy blender ręczny.

W jadalni pojawiły się nowe krzesła i stoły. Przeprowadzono też malowanie i montaż płytek w stołówce, w zmywalni i w kuchni. Zamontowano nowe okna, drzwi i klimatyzatory. Przypomnijmy, że placówka jako jedyna w Powiecie Inowrocławskim nie zawiesiła działalności w czasie pandemii.

- Systematyczne dosprzętawianie naszych szkół, poprawa warunków ich funkcjonowania, a także zapewnienie codziennego komfortu dla uczniów i nauczycieli to jeden z naszych priorytetów. Cieszy mnie fakt, iż kolejne dofinansowanie zdobyte przez Powiat Inowrocławski przyczyniło się do powstania nowoczesnej kuchni i jadalni na miarę XXI wieku, które zapewnią komfort pracy i spożywania posiłków oraz spełnią niezbędne wymogi sanitarne – mówi starosta Wiesława Pawłowska.

[ZT]18481[/ZT]

[ZT]18476[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Szanuj barwy narodowSzanuj barwy narodow

4 1

Polska flaga, barwy narodowe nie są opakowaniem prezentu.
Myślę, że osoby na "wysokich stołkach" powinny to wiedzieć.

Art. 137. Kodeksu karnego [Publiczne znieważenie znaku lub symbolu państwowego]
§ 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy.

Art. 49. Kodeksu wykroczeń [Lekceważenie Narodu Polskiego i konstytucyjnych organów]
§ 1. Kto w miejscu publicznym demonstracyjnie okazuje lekceważenie Narodowi Polskiemu, Rzeczypospolitej Polskiej lub jej konstytucyjnym organom, podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto narusza przepisy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

09:40, 16.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%