Zamknij

XIV sesja sejmiku. O czym będą debatować radni województwa?

10:13, 21.02.2020 | BK
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek (24 lutego) XIV sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy prof. Janusz Kowalewski odbierze oficjalne gratulacje marszałka i przewodniczącej sejmiku za zdobycie prestiżowego tytułu Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia 2019 (więcej: Laur Menedżera Roku w medycynie dla prof. Kowalewskiego).

Podczas sesji zostanie zawarta także umowa pomiędzy samorządem województwa i Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy na przekazanie przez województwo dotacji celowej w wysokości miliona złotych na zakup co najmniej dwudziestu samochodów osobowych dla jednostek policji z regionu.

Jednymi z pierwszych punktów sesji będą wystąpienia komendantów wojewódzkich policji i straży pożarnej, którzy przedstawią radnym informację na temat stanu bezpieczeństwa publicznego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w 2019 roku.

[POGODA]1582276254669[/POGODA]

Sejmik rozpatrzy również projekt uchwały w sprawie przekazania dotacji celowej w wysokości 80 tysięcy złotych dla Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy na organizację 19. edycji Festiwalu Prapremier oraz na prezentację spektaklu „My, Europa, Uczta Narodów”, który powstał przy współpracy dziesięciu artystów z różnych krajów europejskich.

Radni rozpatrzą także podjęcie uchwały w sprawie ogłoszenia zamiaru zmiany statutu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. Zgodnie z ustawą o bibliotekach, jeśli zamierza się zlikwidować bibliotekę bądź jej filię, czy oddział należy na pół roku wcześniej powiadomić o tym zamiarze opinię publiczną. W Bydgoszczy ze względu na niską frekwencję odwiedzin i ciągle spadającą liczbę użytkowników planuje się likwidację dwóch filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Bełzy – przy ulicach Nowy Rynek 1 oraz Nowotoruńskiej 2.

Podczas sesji sejmik rozpatrzy również projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg wojewódzkich na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu oraz uchwałę w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w roku 2020.

Dodatkowo radni zajmą się uchwałami związanymi z realizacją rozpoczętego w poprzedniej kadencji zadania w zakresie waloryzacji i inwentaryzacji przyrodniczej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego wraz z przygotowaniem planów ochrony parków krajobrazowych.

(BK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone