Zamknij

Senat dla opozycji jest bardzo ważny. Stąd wczorajsze przemeblowanie listy Koalicji Obywatelskiej w regionie

08:38, 20.08.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

 

Wczorajsze informacje na temat zmian na liście Koalicji Obywatelskiej mogą wielu zadziwić. Tymczasem taktycznie to bardzo przemyślane ruchy. Bardzo prawdopodobne zwycięstwo PiS może pokrzyżować odebranie partii rządzącej senatu.  I to o senat w tych wyborach będzie chodzić zwłaszcza w tych wyborach. Wkrótce dowiemy się jak zachowają się w stosunku do Koalicji, partie tj. SLD i PSL. Wśród ugrupowań była mówa o wspólnych kandydatach do senatu aby zwiększyć szansę pokonania PiS.

Wystawienie Krzysztofa Brejzy przeciwko obecnemu wojewodzie było podyktowane pragmatyzmem oraz chęcią przekreślenia dominacji PiS na terenie m.in. powiatu inowrocławskiego.

Zanim jednak do tego doszło w KO przeprowadzono badania społeczne, które wykazały, że senatorski mandat jest do zdobycia. Szansę na wygraną zdaniem opozycji ma mieć zwłaszcza Krzysztof Brejza. Poseł postanowił zatem zrezygnować z pewnej "jedynki" do sejmu, która gwarantowała mu poselski mandat i wystartować do senatu.

- Czy to takie dziwne, że poczuwam się do odpowiedzialności za mój dom, moje dzieci, sąsiadów i przyjaciół? Za mieszkańców Inowrocławia, Żnina, Nakła czy Mogilna? Moja polityka to praca dla nich, bo przecież nie robię tego wszystkiego dla siebie, ani dla medialnego blasku, który zawsze przemija.  Stąd trudna decyzja o rezygnacji ze startu do Sejmu z pierwszego miejsca w okręgu, raczej pewnego mandatu (i to nie jest pycha, tylko zdrowy rozsądek) i rzucenie rękawicy wschodzącej gwieździe PiS oraz jego promotorom. Tak po ludzku – nie mogę dopuścić, żeby mandat po Janie Rulewskim, wojowniku i legendzie Solidarności, służył do przyklepywania szkodliwych pomysłów PiS na rozmontowanie demokracji, praworządności i zasad - napisał wczoraj na swoim profilu poseł Brejza.

Tymczasem o ile lokalne środowisko PO w naszej okolicy będzie reprezentować Magdalena Łośko (5. miejsce na liście do sejmu) o tyle poważne rozbicie głosów czeka Zjednoczoną Prawicę. Na terenie samego Inowrocławia zderzą się aż trzy kandydatury listy PiS. O mandat będą chcieli powalczyć lider Nowego Inowrocławia, główny przeciwnik Ryszarda Brejzy Marcin Wroński, były wiceprezydent Inowrocławia i były współpracownik Ryszarda Brejzy Ireneusz Stachowiak oraz znany działacz i kandydat na senatora z 2015 roku Jerzy Gawęda. W Kruszwicy o głosy powalczyć będzie chciała tym razem Jolanta Kołodziej.

Bardzo ważne będzie jak zachowają w tej sytuacji, pozostałe ugrupowania zwłaszcza PSL i SLD i kogą będą chciały wystawić w naszym okręgu wyborczym. Kandydatow lewicy mamy poznać już jutro (21.08).

fot. Screen YT/RMF FM "Platforma musi powrócić do źródeł"

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

Daleko od domuDaleko od domu

8 3

Niech KO nie liczy na coś więcej jak Knock out. Za chwilę wrzesień i już szykują się strajki nauczycieli, które dadzą PiS'owi większość konstytucyjną. 08:50, 20.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Taka prawdaTaka prawda

0 0

Jedną izbę wezmą ale o senat powalczą. To jest wlaśnie taktyka a nie wystawianie trzech kandydatów w sumie to 4 w grajdołku Inowrocław-Kruszwica. Ciekawe kiedy lokalny PiS zrozumie, że Bydgoszcz robi wszystko, żeby południe nigdy nie wyrosło. Co wybory to samo. Tutaj rozbijają głosy, żeby w Bydgoszczy mogło wejść z pięciu posłów. 08:53, 20.08.2019


OstojaOstoja

6 4

*%#)!& *%#)!& by nie mówić to K.Brejza w ostatnich 4 latach wyrósł na czołową postać P.O. i zagraża G.Schetynie...a ten wycina wszystkich ,którzy mogą pozbawić go władzy w partii.Tak samo robił D.Tusk pozbywając się założycieli Platformy np.Płażyńskiego i Rokity. 11:41, 20.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ModeratorModerator

1 3

PO KO PO KO senta sp
Twój komentarz został usunięty za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.
Pozdrawiam :) 20:00, 20.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ModeratorModerator

0 0

Przypominam o tym, że piszemy posty pod jednym nickiem.
Pozdrawiam :) 12:29, 21.08.2019


PolańskiPolański

2 4

Ośmiesza się tylko ten człowieczek 10:22, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone