Zamknij
REKLAMA

Obszary zdegradowane w Gminie Kruszwica [MAPA]

20:18, 09.06.2022 | pb
Skomentuj
REKLAMA

Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Kruszwica na lata 2015-2023 opracowany na lata 2015-2023 został opracowany zgodnie z wytycznymi dla województwa kujawsko-pomorskiego. Na poniższej mapie zaznaczono obszary zdegradowane.

Według "Raportu o stanie gminy" zadaniem rewitalizacji to kompleksowy proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych poprzez działania całościowe. Obszar rewitalizacji zaś to część obszaru zdegradowanego, w którym zdiagnozowano szczególnie nasilenie negatywnych zjawisk.

- Zgodnie z przeprowadzoną diagnozą do objęcia programem rewitalizacji zakwalifikowano na terenach wiejskich gminy Kruszwica sołectwa: Chrosno, Wola Wapowska, Polanowice, Chełmce, Janowice - czytamy w raporcie.

W mieście za obszar zdegradowany uznano starą część miasta Kruszwica, znajdującą się po zachodniej stronie Gopła. Obszar zdegradowany to 16,05% powierzchni gminy gdzie mieszka 26,26% ludności gminy.

Podczas diagnozy obszaru rewitalizacji wyszczególniono następujące problemy: starzenie się społeczeństwa, niski poziom kształcenia w placówkach oświatowych, niski stopień rozwoju przedsiębiorczości, a przez to brak nowych miejsc pracy, wysokie uzależnienie od świadczeń z pomocy społecznej, a także zły stan techniczny części budynków użyteczności publicznej oraz niewystarczającą w stosunku do potrzeb infrastrukturę turystyczną, rekreacyjną i sportową.

Jak czytamy w raporcie zarówno w zachodniej części miasta, jak i sołectwie Chrosno zlokalizowano przestrzenie zdegradowane.

Jakie działania w tej sprawie są podejmowane? Do tematu obszarów zdegradowanych powrócimy.

[ZT]20402[/ZT]

[ZT]20319[/ZT]

[ZT]20393[/ZT]

[ZT]20383[/ZT]

(pb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Eryk Eryk

4 0

Z wyjątkiem Zagopla cały obszar gminy to tereny zdegradowane, społeczeństwo się starzeje, młodzi uciekają, infrastruktura sportowa to beznadziejne boiska najczęściej przy świetlicach wiejskich... No może wyjątkiem są jeszcze Racice? 17:40, 10.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

6 0

Gmina w ruinie. Gdyby nie natura nie byłoby tu żadnych atrakcji. 17:50, 11.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%