Zamknij

Policjanci garnizonu kujawsko-pomorskiego na konferencji naukowej pn. „Rola Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w procesie zarządzania bezpieczeństwem państwa”

14:33, 07.10.2019 | kpp
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci garnizonu kujawsko-pomorskiego na konferencji naukowej pn. „Rola Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w procesie zarządzania bezpieczeństwem państwa” w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

W agendzie konferencji znalazły się zagadnienia związane z funkcjonowaniem narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, które działa już od 3 lat. Dzięki niemu obywatele mają możliwość kontaktowania się z Policją i reagowania na zagrożenia, które zauważają.

Konferencja odbyła się (03.10.19r.), a przewodniczył jej insp. Tomasz Szymański – Zastępca Komendanta Głównego Policji. Byli również m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Policji z Biura Prewencji, Ruchu Drogowego, Komunikacji Społecznej, Kontroli, Łączności i Informatyki, Komendant-Rektor WSP w Szczytnie, Komendanci Wojewódzcy, Komendant Stołeczny Policji oraz Komendanci Szkół Policji. Do Szczytna przyjechali także koordynatorzy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Komend Wojewódzkich oraz Komendy Stołecznej Policji.

Garnizon kujawsko-pomorski reprezentowali: Koordynator Wojewódzki KWP Bydgoszcz kom. Joanna Jakubas, Oficer Prasowy KPP Inowrocław asp. szt. Izabella Drobniecka, mł. asp. Maciej Wolski KMP Grudziądz i mł. asp. Łukasz Tomaszewski KPP Chełmno.

Wśród omówionych na konferencji zagadnień i kwestii metodologicznych badań nad bezpieczeństwem, funkcjonowania KMZB pod względem wielu obszarów, znalazła się także istotna tematyka związana z promowaniem tego narzędzia. W programie konferencji ujęto temat: „Promocja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w środowisku lokalnym na przykładzie działań Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, który zaprezentowała asp. szt. Izabella Drobniecka. Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu bowiem została uznana jako jednostka wyróżniającą się pod względem form promujących Mapę, z której warto brać przykład. Dlatego docieranie do mieszkańców z informacją o KMZB może mieć postać: różnorodnych spotkań w środowiskach, formułę konkursową, adresowaną do dorosłych, młodzieży i dzieci oraz opierać się na przydatnych i atrakcyjnych materiałach promocyjnych.

Niewątpliwie rośnie znaczenie policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, co wymaga doskonalenia w tej dziedzinie kadry, procedur, nadzoru i szkoleń. Ważnym i nieodłącznym elementem jej funkcjonowania staje się promocja różnymi metodami.

(kpp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz