Zamknij

Poprawki budżetowe Senatu wrócą do Sejmu, w tym ta dotycząca drogi w regionie

09.03, 23.01.2023 Łukasz Religa, Portal Kujawski Aktualizacja: 09.04, 23.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Przed dobrym tygodniem Senat RP wprowadził swoje poprawki do ustawy budżetowej, w tym w ramach wspólnej poprawki senatorów Krzysztofa Brejzy i Andrzeja Kobiaka 20 mln zł ma rozpoczęcie modernizacji drogi krajowej nr 25 pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem. Być może Sejm RP do stanowiska Senatu odniesie się już w tym tygodniu (porządek obrad przewiduje możliwość wprowadzenia do niego tego punktu). Sejm może zdecydować o odrzuceniu wszystkich poprawek Senatu.

Wspomnieć trzeba, że poprawka dotycząca drogi krajowej nr 25 pojawiła się już w grudniu podczas prac nad ustawą budżetową w Sejmie, w głosowaniu blokiem została jednak odrzucona przez posłów PiS.

- Jako posłowie opozycji składaliśmy poprawki do budżetu i na posiedzeniu Sejmu zostały one odrzucone. Niestety w głosowaniu posłowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciwko, teraz te poprawki trafiły do Senatu. Senat również głosował za – mówi w rozmowie z nami posłanka Magdalena Łośko, która była współautorką takiej poprawki - W kolejnym etapie one wracają do Sejmu i zobaczymy czy posłowie PiS-u również zagłosują tak jak poprzednie, czyli będą przeciwni. My będziemy głosować za tymi poprawkami, bo to jest rozwój dla Bydgoszczy i regionu.

- Czy możemy się łudzić, że coś się zmieni? - pytamy parlamentarzystkę.

- Nie liczyłabym na to, bo PiS konsekwentnie nad naszymi poprawkami budżetowymi – odpowiada posłanka Łośko.

W Sejmie pojawiły się też poprawki dotyczące zabezpieczenia środków na 2023 rok na budowę obwodnic Strzelna i Kruszwicy, jednak w głosowaniu sejmowym upadła. Podczas prac w Senacie zgłosił ponownie te poprawki senator Brejza – Senat je przyjął. One również trafią ponownie do Sejmu.

[ZT]22629[/ZT]

[ZT]22628[/ZT]

(Łukasz Religa, Portal Kujawski)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

4 2

Czyli walka PIS z PO ciąg dalszy!Brejza i większość w senacie to opozycja,chcą zrobić coś dla regionu. PiS nie może tego zdzierżyć więc blokuje w Sejmie.Jak długo będzie trwała ta walka kosztem społeczeństwa. 10:02, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%