Zamknij

Kruszwiczanin ponownie zwycięzcą turnieju z cyklu Grand Prix Inowrocław

21:30, 21.10.2020 | MP, fot. Ki24.info
REKLAMA

16 zawodników rywalizowało ze sobą we wtorkowym turnieju. Nie zabrakło niespodzianek i dużych emocji. Ostatecznie zwycięzcą został kruszwiczanin Artur Grobelski. Kto jeszcze zabłysnął w turnieju?

- Pierwszą z niespodzianek sprawił Marcin Kaczorowski, który po poważnej kontuzji i długiej przerwie, dopiero wraca do regularnego grania. Marcin w swoim drugim meczu pokonał świeżo upieczonego Mistrza Inowrocławia, Mateusza Jabłońskiego i ostatecznie zajął dobre 5 miejsce. Kolejną niespodzianką było dopiero 7 miejsce zwycięzcy eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów, Tomka Wachowskiego. Tomek, który ostatnio imponuje wysoką formą, zdecydował się wziąć w tym turnieju tzw. Jokera, który podwaja ilość zdobytych punktów. Niestety okazało się to nienajlepszą decyzją, gdyż zdobył w ten sposób tylko 20 dodatkowych punktów - podaje  Stowarzyszenie Ino-Pool Inowrocław. 

Warto dodać, że do dobrej formy wrócił także zawodnik Marcin Kaszuba. Zajął on trzecie miejsce, przegrywając dopiero w finale z Arturem Grobelskim.

- Mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie i był bardzo zacięty. Marcin miał szansę wygrać z Arturem w piątej partii, ale niestety jej nie wykorzystał. W drugim półfinale Michał Dębowski wygrał poprzez walkower z Marcinem Baranowskim, który po ciężkim dniu w pracy, przegrał ze zmęczeniem i zrezygnował z dalszej gry. Tak więc w finale spotkali się Michał z Arturem. W tym pojedynku zwycięzcą został Artur, pokonując Michała 3:1. Wynik jednak nie odzwierciedla bardzo wyrównanego meczu - dodają organizatorzy.

Przy okazji turnieju, odbył się pierwszy mecz Inowrocławskiej Ligi Bilardowej, w którym zmierzyli się Mariusz Kubicki z Bartkiem Folleherem. Lepszy w tej konfrontacji okazał się Mariusz, który wygrał z Bartkiem w stosunku 5:2 i jako pierwszy bilardzista w nowym sezonie zdobył punkty w lidze.

[POGODA]1603308572084[/POGODA]

(MP, fot. Ki24.info)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA