Zamknij

Zawarli umowy na obsługę regionalnych pasażerskich połączeń kolejowych w regionie

08.00, 26.10.2022 DJ Aktualizacja: 08.01, 26.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zawarł umowy na obsługę regionalnych pasażerskich połączeń kolejowych w naszym regionie na najbliższe 8 lat (do 2030 roku) z  Arrivą RP i Polregio. To kontynuacja wieloletniej współpracy z tymi operatorami. Wartość kontraktów wynosi odpowiednio 74 400 tys. i 96 200 tys. złotych rocznie.

- Wypracowane umowy z przewoźnikami chronią interes obywatela, mieszkańca regionu, który powinien mieć dostęp do transportu publicznego. To jest w tych umowach najważniejsze. Mamy obecnie czasy, kiedy publiczny kolejowy transport pasażerski cieszy się coraz większym zainteresowaniem - i musimy zrobić wszystko, by tego potencjału nie zmarnowaćpodkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Arriva RP będzie obsługiwać linie niezelektryfikowane (pakiety trzeci i czwarty w ogłoszeniu postępowania o zamówienie). Są to połączenia: Bydgoszcz-Tuchola-Chojnice, Bydgoszcz-Laskowice-Grudziądz, Laskowice Pomorskie - Czersk, Wierzchucin-Szlachta; Chełmża-Bydgoszcz, Toruń - Jabłonowo Pomorskie, Brodnica-Grudziądz, Toruń-Grudziądz, Toruń-Sierpc.

Podpisy pod umową podpisy złożyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz prezes i wiceprezes Arrivy - Piotr Halupczok i Dominika Żelazek.

Polregio będzie wozić pasażerów na liniach zelektryfikowanych oraz na zaplanowanym do elektryfikacji po roku 2025 odcinku linii 208 w północnej części regionu (pakiety pierwszy i drugi w ogłoszeniu postępowania o zamówienie). Są to połączenia: Kutno-Włocławek-Toruń-Bydgoszcz, Bydgoszcz-Inowrocław, Gniezno-Inowrocław-Toruń, Bydgoszcz - Toruń - Jabłonowo Pomorskie (plus Brodnica, jeśli PKP Polskie Linie Kolejowe zelektryfikują linię po 2025 roku); Bydgoszcz-Wyrzysk-Osiek, Bydgoszcz-Toruń, Toruń - Jabłonowo Pomorskie, Bydgoszcz-Smętowo, Piła-Bydgoszcz, Inowrocław-Bydgoszcz, Toruń-Inowrocław-Gniezno.

Podpisy pod umową złożyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz reprezentujący Polregio prezes Artur Martyniuk i członek zarządu Adam Pawlik.

Sprawę podpisania umów skomentowało "Kolejowe Mogilno".

- Urząd dogadał się z POLREGIO, mamy rozstrzygnięcie przetargu! Czekamy na rozkład! Faktycznie doszło dziś do podpisania umowy, jednak jedynie ze spółką Arriva. Władze województwa nadal nie doszły do porozumienia z POLREGIO, choć i ta spółka poszła na pewne „ustępstwa”. Rozkładu jak nie ma tak nie ma i jeszcze trochę na niego poczekamy… o ile się doczekamy. Na razie komunikację regionalną zapewnioną mamy w większość dzięki Kolejom Wielkopolskim. Ale to tylko linia do Poznania…- informuje Kolejowo Mogilno.

[ZT]21803[/ZT]

[ZT]21797[/ZT]

[ZT]21776[/ZT]
 

(DJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%