Zamknij

W poniedziałek odbędzie się V sesja sejmiku województwa

09:46, 13.04.2019 | UM
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek (15 kwietnia) odbędzie się V sesja sejmiku województwa. Radni zapoznają się z informacją o działalności samorządowych kolegiów odwoławczych działających na terenie naszego województwa za rok 2018, sprawozdaniem z realizacji wojewódzkiego programu działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz stanem wdrażania polityki terytorialnej.

Sejmik rozpatrzy projekty uchwał w sprawie dotacji celowych na ważne przyszłoroczne imprezy kulturalne w Bydgoszczy i Toruniu - orgaznizowany przez Teatr Polski im. H. Konieczki Festiwal Prapremier, jeden z najważniejszych przeglądów teatralnych w kraju, oraz realizowane przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną Dni Moniuszkowskie (5-21 czerwca), Festiwal Nova Muzyka i Architektura (28 czerwca - 7 września) i Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego (1-13 października).

Spodziewane jest też przyjęcie uchwały w sprawie dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie w zabytkach wpisanych do rejestru zabytków (wnioski złożone do 15 grudnia 2018 r.). Projekt zakłada przekazanie ponad miliona złotych dotacji na 200 zadań z zakresu ochrony zabytków. Wnioskodawcami były tu głównie parafie naszego województwa planujące przeprowadzenie remontów i prac konserwatorsko-restauratorskie w kościołach. Wiele z tych zadań to kontynuacja prac prowadzonych w ubiegłych latach.

Poza tym w porządku obrad V sesji sejmiku znalazły się m.in. projekt uchwały w sprawie Program ochrony środowiska przed hałasem dla dróg krajowych o ruchu powyżej 3 000 000 pojazdów rocznie, a także korekta budżetu województwa i wieloletniej prognozy finansowej województwa na lata 2019-2038.

(UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz