Zamknij

Trenowali jazdę, uczyli się udzielać pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego

22:37, 27.11.2019 | asp. szt. Izabella Drobniecka
Skomentuj
REKLAMA

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Starostwo Powiatowe, WORD Odział Terenowy w Inowrocławiu oraz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu zaprosili kierowców na swoistego rodzaju trening doskonalenia techniki jazdy.

Wczoraj (26.11) odbyła się jesienna edycja podnosząca umiejętności, które przydadzą się wielu kierującym pojazdami. Grupa uczestników mających już prawo jazdy, ale chcących zdobyć lepsze doświadczenie stawiła się w WORD przy ul. Orłowskiej w Inowrocławiu. Organizatorzy zapewnili „kursantom” wiele atrakcji.

Kierownik WORD-u, Pan Jarosław Kopeć powitał wszystkich i omówił przebieg inicjatywy. O celu organizacji tego typu przedsięwzięć opowiedziały policjantki asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. Justyna Piątkowska.

Uczestnicy szkolenia mieli okazję najpierw rozwiązać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie grupa została podzielona na zespoły. Szczegółowych informacji na temat analizy bezpieczeństwa na drogach, przepisów, interpretacji zasad i wskazówek, udzielił uczestnikom szkolenia Naczelnik WRD nadkom. Sebastian Górski. Odpowiadał on także na ich pytania. Asp. Justyna Piątkowska zaprezentowała spoty promujące korzystanie z elementów odblaskowych. Była okazja zmierzyć swój czas reakcji dzięki multimedialnej aplikacji oraz sprawdzić tak zwane widzenie barwne.

W części praktycznej uczestnicy jeździli samochodami WORD-u wraz z egzaminatorami po placu manewrowym. Wszystkie ich wskazówki warto było wziąć sobie na przyszłość do serca. Trzeba było wykazać się jazdą po łuku, na wzniesieniu, prawidłowym parkowaniu. Doświadczeniem dla wszystkich była także jazda samochodem i test Stewerta. Pojazd miał bowiem zamontowany specjalny talerz z piłeczkę. Chodziło w tym przypadku o płynną i dynamiczną jazdę slalomem.  

Przy stanowisku medycznym Panie Monika Kurzawa i Monika Kwaśniewska-Adryan oraz uczennice inowrocławskiego „Medyka” edukowały o udzielaniu pierwszej pomocy, korzystaniu z AED i opatrywaniu ran i urazów. Warto znać podstawy w tym zakresie, bo nigdy nie wiemy, czy nie przyjdzie nam w życiu spieszyć na ratunek. Podczas inicjatywy pojawił się również reporter RMF MAXXX Pan Marcin Glapiak, który zbierał materiał do relacji radiowej. Uważa, że tego typu akcje są potrzebne i warto je kontynuować.

Trening zwieńczyło podsumowanie, dyskusja z uczestnikami oraz wręczenie upominków. Ich fundatorem byli: Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, WORD Odział Terenowy w Inowrocławiu, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu.

 

(asp. szt. Izabella Drobniecka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz