Zamknij
REKLAMA

Marcin Sypniewski: Informację o państwowych warzywniakach traktowałem początkowo jako żart [KOMENTARZ]

10:43, 01.06.2020 | Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, działacz, przedsiębiorca, autor komentarzy dla mojakruszwic
Skomentuj
REKLAMA

Można odnieść wrażenie, że politykom PiS w PRL nie podobało się jedynie to, że nim nie rządzili.

Informację o państwowych warzywniakach traktowałem początkowo jako żart, jednak widać, że ta koncepcja rozważana jest poważnie. Uzasadnienie już znamy - państwowa sieć zapłaci godziwe wynagrodzenie rolnikom, będzie sprzedawać tylko polskie produkty, ceny będą niskie, a jakość wysoka. Od pola do stołu.

W kąciku prasowym będzie można kupić prasę "patriotyczną", przy ladzie kupić talon na samochód elektryczny, maseczkę z polskiej szwalni, bilet na PKS do każdej miejscowości w Polsce i na samolot z Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Wiecie dlaczego tak nie będzie? Bo to nie działa. Bo ten pomysł trafi na tą samą półkę co milion samochodów elektrycznych, luxtopeda i państwowy holding hotelowy.

Zamiast tworzyć plany podboju rynku przez rządową sieć fanclub PRL w rządzie powinien w końcu uwierzyć, że na ich pensję składają się przedsiębiorcy. Że to właściciel warzywniaka płaci na te trzynaste emerytury, programy z plusem i zamówienia w firmach rodzin polityków.

Polskie sklepy i polskie firmy mogą konkurować z zagranicznymi, mogą być tańsze i lepsze. Jednak trzeba w końcu przestać karać je, okładać podatkami, regulacjami i ograniczeniami.

Zamiast snuć plany budowy państwowych molochów i rozdawania wydrukowanych pieniędzy wystarczy pomyśleć, jak ułatwić bogacenie się milionom Polaków.

[ZT]12169[/ZT]

[ZT]12165[/ZT]
 

(Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, działacz, przedsiębiorca, autor komentarzy dla mojakruszwic)

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz