Zamknij

Pomysły Zandberga jak postulaty pokoju na świecie na konkursie Miss [KOMENTARZ]

09:19, 14.11.2021 | Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, działacz, przedsiębiorca, autor komentarzy dla MK
Skomentuj
REKLAMA

Przez ostatnie sześć lat PiS zepchnął do narożnika lewicę w sprawach gospodarczych. Podwyżki podatków, drukowanie pieniędzy, masowe rozdawnictwo, lockdowny, zwiększenie biurokracji i obowiązków dla przedsiębiorców. PiS w rzeczywistości wprowadza w życie gospodarczy program lewicy, zresztą często dzięki jej głosom.

Adrian Zandberg przypomniał dziś jednak, że do załatwienia jest co najmniej jedna sprawa. I podniósł program pełnego zatrudnienia. Lewica żąda, żeby samorządy otrzymały pieniądze i z tych pieniędzy zatrudniły ludzi, którzy pracy nie mają do prac społecznie użytecznych.

Czy jest to dobry pomysł? Mniej więcej tak jak postulaty pokoju na świecie zgłaszane przez uczestniczki konkursów Miss. Problem w tym, że lewica dąży do spełniania swoich marzeń kosztem innych ludzi. Wszyscy będą musieli się złożyć na to, żeby władze gminy znalazły jakieś społecznie użyteczne prace dla kogoś, kto nie ma pracy. Jaki będzie skutek tych i podobnych już realizowanych pomysłów? Ludzi bez pracy będzie coraz więcej i będzie coraz większy problem, żeby znaleźć im jakąś pracę do wykonania. Dodatkowo będzie brakować pieniędzy, bo one socjalistom zawsze się kończą.

Naiwnym jest sądzenie, że urzędy pracy są nieefektywne, ale inny państwowy system zapewni pełne zatrudnienia. To po prostu nigdy nie działało, nie działa i nie będzie działać. Wbrew twierdzeniom premiera Morawieckiego i partii Razem praw ekonomii nie da się oszukać i na skróty zbudować Nowego Wspaniałego Świata.

Pytanie jednak, czy dla ekonomicznych szarlatanów z ekipy rządzącej ten pomysł nie wyda się rozsądny...

[ZT]13755[/ZT]

[ZT]12904[/ZT]

 

(Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, działacz, przedsiębiorca, autor komentarzy dla MK)

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%