Zamknij
REKLAMA

Marcin Sypniewski: Gaszenie pożaru benzyną trwa w najlepsze! [KOMENTARZ]

11.39, 17.06.2022 Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, działacz, przedsiębiorca, autor komentarzy dla MK
Skomentuj
REKLAMA

Gaszenie pożaru benzyną trwa w najlepsze.

Pojawił się pomysł, żeby inflację złagodzić 700 plus i 15 emeryturą. Trzeba te świadczenia podnieść, bo przez inflację tracą na wartości. Przez to inflacja znowu wzrośnie, wprowadzą 900 plus, 16 emeryturę itd.

Na dodatek powoli okazuje się, za co Unia da nam te miliony kredytu. Opłata za drogi ekspresowe (ponoć na razie dla ciężarówek), dodatkowe opłaty od samochodów, ozusowanie umów zleceń. Będzie drożej i gorzej. I jeszcze będziemy musieli spłacać dług.

Jak tych szaleńców ktoś nie powstrzyma, to niedługo naprawdę będziemy pracować za miskę ryżu, jak marzył kiedyś premier.

Rząd ogłosił pakiet ratunkowy dla kredytobiorców. Owszem, podwyżki rat przerażają. Sam niemal spadłem z krzesła. Jednak to działanie pozorne i nieskuteczne.

Rządzący zachowują się, jakby naprawdę wierzyli, że inflację spowodował Putin. Wierząc w to można dojść do wniosku, że inflację zlikwiduje tylko likwidacja Putina.

A to nieprawda. Słaby organizm reaguje gorzej na chorobę. A polska gospodarka jest słaba, bo rząd uprawia rozdawnictwo na gigantyczną skalę. To te programy z plusem, trzynastki, czternastki, tarcze powodują inflację w nie mniejszym stopniu niż Putin.

I znacznie łatwiej je zlikwidować niż Putina.

Ale dla rządu lepiej jest ogłosić plan pomocy, pokazać, że rozwiązuje się problemy i powrócić do dalszego zwiększania inflacji. Raty i tak nie spadną, nawet po tych wakacjach kredytowych. Podobnie jak inflacja.

[ZT]20508[/ZT]

[ZT]20493[/ZT]

[ZT]20490[/ZT]

 

(Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, działacz, przedsiębiorca, autor komentarzy dla MK)

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%