Zamknij

Cyfryzacja w pralni przemysłowej

00:00, 18.12.2021 artykuł sponsorowany

Nieważne, czy mamy na myśli pralnię w Rybniku, czy też w Gdańsku – proces cyfryzacji przedsiębiorstw z branży pralniczej jest coraz większy. Nie ominie więc żadnej firmy z tego rynku. Warto dowiedzieć się, z czym jest związany i jakie są dalsze perspektywy dla tej branży.

Podstawową zaletą cyfryzacji jest możliwość płatności bezgotówkowych. Popularyzacja tej metody płatniczej jest już tak duża, że brakuje już właściwie pralni przemysłowych, które nie dawałyby klientom takiej opcji. Choć obrót bezgotówkowy wydaje się już niemal oczywisty, to jednak nadal warto dostrzegać zalety jego możliwości. Takie transakcje są przecież nie tylko wygodne i szybkie, ale również bezpieczne. Zmniejszają ryzyko kradzieży gotówki, a także sprawiają, że obie strony dysponują dowodem zakupu usługi. Jest to funkcjonalne także dla przedsiębiorców, którzy pracują z biurem księgowym w trybie online.

Wydawać, by się mogło, że pranie nie jest procesem skomplikowanym, a więc wdrażanie w ten cykl skomplikowanych algorytmów i programów komputerowych jest raczej zbędne. Codzienność pralni przemysłowej w Raciborzu jest jednak zupełnie inna. W usługach pralniczych dominuje technologia, która odpowiedzialna jest za niezwykle ważne kwestie. Proces prania jest już bowiem całkowicie zautomatyzowany. Od momentu umieszczenia wsadu pralniczego w bębnie pralnico-wirówki to nowoczesne technologie wybierają temperaturę, czas trwania i ilość wirowań dla konkretnych tkanin. Automatycznie są również dobierane i dostarczane do urządzenia chemikalia piorące i zmiękczające materiały. Jest to szereg decyzji i czynności, które muszą być niezwykle precyzyjne. Właśnie od nich zależy jakość czyszczenia, a więc i świadczenia usług. Niemal w stu procentach są za ten proces odpowiedzialne maszyny.

Cyfryzacja to także dodatkowe usługi aktywne dzięki możliwościom, jakie dają współczesne smartfony i multimedia. Na porządku dziennym są przecież aplikacje, w których możemy wybrać danie oraz czas jego dowozu. Takie propozycje nie omijają pralni przemysłowych. Część z nich oferuje swoim klientom możliwość wykupienia usługi za pośrednictwem dedykowanych aplikacji. Wówczas usługobiorcy mogą o dowolnej porze określić, co ich interesuje oraz w jakim terminie ma zostać wykonane.

Różne aspekty cyfryzacji dostrzeżemy w pralniach przemysłowych praktycznie na każdym kroku. To, co oferują, staje się ogromnym ułatwieniem dla ich klientów, ale również dla nich. Automatyczne maszyny przyspieszają proces czyszczenia wsadów pralniczych, aplikacje mobilne pozwalają łatwiej kolekcjonować zamówienia i docierać do szerszego grona kontrahentów, a transakcje bezgotówkowe umożliwiają sprawne prowadzenie działań finansowo-księgowych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%