Zamknij

Jakie opakowania gastronomiczne wybrać?

08:08, 18.01.2022 | Materiał partnera

Jakie opakowania gastronomiczne wybrać? Lepiej sprawdzą się talerzyki tekturowe, plastikowe, styropianowe, a może biodegradowalne? Czym powinny wyróżniać się dobre opakowania cukiernicze? Wybór optymalnych opcji może sprawiać problemy, dlatego warto poznać wszystkie dostępne produkty i ich właściwości, aby mieć pewność, że ostatecznie zdecydujemy się na takie rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania i wymagania naszych klientów.

  1. Gdzie przydadzą się opakowania gastronomiczne?
  2. Opakowania jednorazowe – rodzaje talerzyków jednorazowych
  3. Jakie opakowania jednorazowe cukiernicze wybrać?

Potrzebujesz dobrej jakości opakowań gastronomicznych? Szukasz firmy, która oferuje szereg różnorodnych rozwiązań? Interesują Cię tylko i wyłącznie opakowania gastronomiczne, które nie tylko ładnie się prezentują, ale i gwarantują odpowiednią ochronę przewożonym produktom na miejsce docelowe? A może po prostu szukasz naczyń jednorazowych na imprezę branżową? Gdzie kupić opakowania gastronomiczne i naczynia jednorazowe? Podpowiadamy w niniejszym artykule – zapraszamy do lektury!

Gdzie przydadzą się opakowania gastronomiczne?

Zarówno talerze jednorazowe, jak i inne opakowania gastronomiczne wykorzystuje się zarówno w małej gastronomii, jak i w cateringu, na grilla i przy różnych, innych okazjach. Znajdą zastosowanie u każdego, kto takiego rozwiązania aktualnie potrzebuje. Z opakowań gastronomicznych korzystają nie tylko lokale gastronomiczne, ale i bary, kluby, hotele, pensjonaty, cukiernie, kawiarnie, a nawet instytucje kultury. Opakowania te kupują także organizatorzy eventów, samorządy i urzędy, firmy, które zajmują się przetwórstwem żywności, hurtownie opakowań, sklepy, markety, gabinety lekarskie, kosmetyczne i stomatologiczne, a także gospodarstwa domowe.

Prowadzisz firmę cateringową? Potrzebujesz sprawdzonych opakowań gastronomicznych, w których bez problemu dowieziesz jedzenie we wskazane miejsce? A może właśnie Twoja firma przygotowuje jedzenie na jakieś wydarzenie czy spotkanie i potrzebujesz nie tylko pojemników na żywność, ale i naczynia jednorazowe? Sprawdź ofertę na https://www.opakowanianawynos.pl/204-opakowania-dla-cateringu, gdzie znajdziesz wszystko, czego aktualnie poszukujesz!

Opakowania jednorazowe – rodzaje talerzyków jednorazowych

Do zalet talerzyków jednorazowych zalicza się przede wszystkim to, że są lekkie, wygodne i nie wymagają mycia. Po skonsumowaniu potrawy bez problemu można wyrzucić je do odpowiedniego śmietnika. To doskonała opcja, która sprawdza się szczególnie na dużych imprezach. Dzięki temu samo sprzątanie po zabawie jest mniej problematyczne, niż w sytuacji, gdybyśmy musieli jeszcze umyć wszystkie naczynia.

Decydując się na odpowiednie talerzyki jednorazowe, musimy zwrócić uwagę na ich jakość. Rozwiązania wykonane z tworzywa sztucznego doskonale sprawdzą się do nakładania ciast, przekąsek oraz większych dań. Takie talerzyki są bardziej podatne na odkształcenia, ale jednocześnie opakowanie z tworzywa sztucznego jest dużo mniej narażone na ewentualne pęknięcie.

Największą popularnością cieszą się naczynia jednorazowe z papieru, ale warto rozważyć również inne opcje. Na przykład talerzyki wykonane z laminowanej pianki, to nieco grubsze, ale i niechłonne rozwiązania, które doskonale sprawdzą się przy obiadach, na których mamy większą ilość tłuszczu lub różnego rodzaju sosów. Alternatywą dla papieru niewątpliwie będą talerzyki z EPS – czyli ze styropianu. Również są lekkie, ale jednocześnie bardziej sztywne i gwarantują odpowiednie zabezpieczenie przed sosami.

Jeśli potrzebujesz opakowań gastronomicznych, które będzie można użyć w kuchence mikrofalowej, dobrym rozwiązaniem są produkty z włókna formowanego. Wykonuje się je przede wszystkim z materiałów roślinnych sprasowanych, które pochodzą z odnawialnych źródeł. Ta opcja jest bardzo przyjazna dla środowiska i poleca się ją, jako doskonałą alternatywę dla plastikowych opakowań gastronomicznych.

Jakie opakowania jednorazowe cukiernicze wybrać?

Interesują Cię opakowania cukiernicze jednorazowe? Na rynku możesz znaleźć zarówno podkładki i pudełka na tort, jak i odpowiednie pojemniki na ciasta, jednorazowe foremki do pieczenia, kubki na kawę, a także folię do żywności. Opakowania te dostępne są w przeróżnych rozmiarach i wzorach. Ta różnorodność wizualna ma znaczenie, szczególnie gdy dana cukiernia przygotowuje tort na specjalną okazję. We wspomnianym wyżej sklepie znajdziesz na przykład opakowania z wizerunkiem pary młodej. Takie opakowanie możesz wykorzystać, dostarczając tort na wesele.

Pamiętaj, że dobre opakowania cukiernicze to takie, które wyróżniają się wysoką jakością i łatwością użycia. Ta jakość jest najważniejsza, ponieważ używając najtańszych opakowań, podczas transportu można z łatwością uszkodzić wyrób cukierniczy. Niższej jakości opakowania również gorzej się prezentują. A jak wiadomo, zła prezentacja również ma ogromny wpływ na ocenę klienta. Oferta opakowań jest bardzo zróżnicowana, a do tego dochodzi szybka dostawa. Cena brutto jest obecnie bardzo atrakcyjna, szczególnie że klienci mogą zamawiać produkty na terenie całej Polski.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%