Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda złożył wizytę w 56. Bazie Lotniczej w Inowrocławiu.
– To jedna z najważniejszych baz śmigłowcowych w naszym kraju. To jest serce Polski. Od dwóch lat – co chcę bardzo mocno podkreślić i za co chcę podziękować wszystkim pilotom, żołnierzom, dowództwu – m.in. te właśnie śmigłowce i ich załogi wspierają obronę granicy Rzeczypospolitej – mówił Andrzej Duda.
[FOTORELACJA]3260[/FOTORELACJA]
Dzięki ich służbie dla naszej Ojczyzny i naszego bezpieczeństwa, my możemy spać spokojnie; Polska jest bezpieczna – zaznaczył.
– Dziękuję za tę służbę, niezwykle ważną w tej chwili dla Rzeczypospolitej. Dziękuję za ofiarność – mówił Prezydent, dodając, że ta służba jest przez rodaków ogromnie doceniania i szanowana.
Prezydent powiedział też, że 56. Baza Lotnicza będzie pierwszą bazą Polsce, która otrzyma amerykańskie śmigłowce Apache. – Z tych 96, które znajdą się na wyposażeniu polskiej armii, ponad 30 będzie waśnie tutaj, w tej bazie – przekazał.
– Mogę śmiało powiedzieć, że dla dowództwa, dla oficerów, dla żołnierzy tej bazy, zwłaszcza dla pilotów i obsługi to jest dobry rok. Nadeszła długo oczekiwana zmiana generacyjna, jeżeli chodzi o sprzęt, którym na co dzień posługują się, dbając o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny – zaznaczył Andrzej Duda.
Prezydent przypomniał również, że w tym roku przypada 60. rocznica utworzenia jednostki śmigłowcowej w Inowrocławiu.
Podczas wizyty Andrzej Duda wysłuchał informacji na temat wykonywanych przez nią zadań oraz perspektyw rozwoju Bazy oraz obejrzał sprzęt będący na jej wyposażeniu.
Prezydentowi towarzyszyli Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik i Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.
Ostatnie dwa lata działalności Bazy skupione są na zadaniach operacyjnych zapewniających bezpieczeństwo na wschodniej granicy kraju. Od samego początku kryzysu na granicy z Białorusią do dnia dzisiejszego obecne są tam śmigłowce i załogi 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych (1.BLWL) w tym 56. Bazy Lotniczej, wspierając działania Straży Granicznej.
[ZT]26249[/ZT]
[ZT]26235[/ZT]
[ZT]26218[/ZT]
Jest decyzja SKO w sprawie spalarni odpadów
Świetna decyzja bo to rozwój naszego regionu, nie wiem dlaczego są przeciwnicy tej inwestycji i wolą żeby palono im pod nosem tonami węgla
plus
16:46, 2025-09-09
Jest decyzja SKO w sprawie spalarni odpadów
Brawo za mądrą i rozsądną decyzję, natomiast od wszystkich przeciwników śmieci nie powinny być odbierane i niech sobie je zeżrą.
KnuTs
12:59, 2025-09-09
Zmiany w przepisach o paleniu drewnem
Niech wprowadzą takie przepisy na całym świacie he he he he he e
Drwal
08:56, 2025-09-09
Radny o skardze na Frejliszka: Nie mogłem postąpić soli
Wstyd i żenuła, to co wyprawiacie. Jeden na drugiego, wy złośliwe pajacyki. Weźta sie do roboty przecież ktoś was wybrał i za naszą kasę.
Ropiok
06:11, 2025-09-08
5 2
Żenada w czystej postaci !
3 0
Czy ktoś zameldował Anrzejowi że w Latkowie nie ma już żadnych śmigłowców ? Mi-24 w większości na Ukrainie, kilka Głuszców na granicy a na płycie lotniska Mi-2 z 1965 roku :)
0 0
Poważnie? A to co na zdjęciach ? Z 1965 r ?
1 0
Na zdjęciu promowany i nie polski AH-64, w tle oczywiście polski Mi- 2 :).
0 0
Nie promowany tylko wrzucony na główną. Do promocji czyli reklamy to jeszcze daleka droga.
1 1
Dalej więc nie kumam co mieli meldować dla Dudu? Apacz chyba jednak lepszy niż ruskie produkty? Dobrze, że na polskim niebem lata, a nie w Arizonie. Mogli mu zameldować ilość stodół w okolicach, bo jak wiadomo polscy piloci to nawet na drzwiach od stodoły polecą ;-)
1 1
Co mu mieli meldować ? Po wyrazie twarzy widać, że za dużo by nie skumał. To tak jakby karakanowi tłumaczyć jaka jest różnica miedzy marihuana a amfetaminą.
2 1
Dobrze że człowiek odszedł z tego cyrku.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.