Zamknij

Radni przegłosowali uchwałę w sprawie powołania ośrodka "Klub Senior+" w Kruszwicy

09:16, 04.12.2021 | AS
Skomentuj
REKLAMA

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy radni przegłosowali powołanie ośrodka wsparcia pod nazwą "Klub Senior" z siedzibą w Kruszwicy przy ulicy Nadgoplańskiej.

Jak wynika z przegłosowanej przez samorządowców uchwały ośrodek wsparcia będzie połączony z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kruszwicy i działa w jego strukturze.

Jak wyjaśniają w uzasadnieniu do uchwały radni, celem niniejszej uchwały jest zapewnienie zapewnienie wsparcia seniorom – osobom nieaktywnym zawodowo w wieku powyżej 60 lat, będącymi mieszkańcami Gminy Kruszwica poprzez umożliwienie korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, w tym aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej i rekreacyjnej w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym.

[ZT]18369[/ZT]

Utworzenie ośrodka wsparcia pod nazwą „Klub Senior+” uzasadnione jest względami społecznymi oraz potrzebami seniorów z Gminy Kruszwica. Przedmiotem działania Klubu jest w szczególności aktywowanie środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzenia czasu wolnego oraz motywowanie seniorów do działań na rzecz samopomocy i działań wolontarystycznych na rzecz innych.

Warto wspomnieć, że zadania związane z seniorami realizują także lokalne kluby seniora w całej gminie oraz Klub Seniora powołany kilka miesięcy temu przez Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Amicus w Kruszwicy.

[ZT]18382[/ZT]

[ZT]18377[/ZT]

 

(AS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KowalKowal

4 0

Może coś dla młodzieży już pewnie 4 klub seniora a gdzie jakiś klub młodzieżowy 11:12, 04.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dixidixi

2 0

Kiedy będzie dostępne nagranie z ostatniej sesji?!
Ktoś się wstydzi tego posiedzenia?! 00:37, 05.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KruficzokKruficzok

0 0

Przykre 4-5 klub seniora a bedzie jeszcze gozej mlodziez kto zyw i zdrowy to chodu z kruszwicy miasto z brakiem przyszlosci 03:13, 19.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%