Zamknij

Konfederacja ogłasza zbiórkę podpisów poparcia. W Kruszwicy chce ich zebrać co najmniej 500

18:21, 13.08.2019 | M.T.
REKLAMA
Skomentuj

 

W mediach społecznościowych pojawiły się profile poświęcone tegorocznym wyborom parlamentarnym. Ciekawostką jest aktywność Konfederacji. Jeśli wierzyć internetowym wpisom jest możliwe stworzenie struktur koalicyjnego ugrupowania. Nie wiemy natomiast kto dokładnie takie stuktury chce tworzyć.

Informacje na temat działalności Konfederacji w Kruszwicy pojawiły się na  fanpage "Prawicowa Kruszwica" oraz Nowy Spotted Kruszwica. Z udostępnionej informacji wynika, że planowane jest utworzenie struktury tego koalicyjnego ugrupowania o charakterze prawicowym.

- Dużo zależy od nas na dole także w Kruszwicy i Inowrocławiu gdzie nie brakuje sympatyków czerwieni i socjalu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą tworzyć struktury Konfederacji w Kruszwicy oraz pomóc w tegorocznych wyborach - czytamy w jednym z internetowych wpisów.

Wśród publikowanych informacji wynika, że skład struktury poznamy wkrótce. Działacze oraz sympatycy mogą zacząć działać przy zbiórce podpisów do wyborów parlamentarnych.

- PiS chce zabetonować system i utrudniać start w wyborach do Sejmu. Co więcej wszystko ustawia pod siebie. Niby w kraju o dniu wyborów decyduje prezydent... ale już na początku lipca premier Morawiecki wygadał się, że będzie pracować do 11 października "bo cisza wyborcza". Oburzyło to naszego prezydenta po czym wskazał datę wyborów na 13 października (czyli tą samą co mówił miesiąc wcześniej premier). Kto zatem rządzi w tym kraju? -  czytamy na stronie Konfederacji Kruszwica.

To właśnie przy zbiórce podpisów nie brakuje kontrowersji. Ugrupowania na zebranie wymaganej liczby podpisów mają zaledwie 22 dni.

- Nigdy nie było tak krótkiego czasu na zbiórkę podpisów poparcia. Mamy na to 22 dni. PiS dąży do wypchnięcia jak największej ilości ugrupowań poza sejm. Nie dajmy się. Rozpoczynamy zbiórkę podpisów także w Kruszwicy. Minimum 500 głosów poparcia muszą zebrać sympatycy Konfederacji w Kruszwicy. Będziemy jednak dumni jeśli tych podpisów będzie co najmniej 1000. Do dzieła. Kontakt przez fanpage "Prawicowa Kruszwica" oraz "Konfederacja Kruszwica" na facebooku - informują konfederaci.

Konfederacja to  koalicja o charakterze prawicowym i eurosceptycznym, zawiązana przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2019 (formalnie zarejestrowana była w nich jako komitet wyborczy wyborców Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy następnie kontynuowana. Od lipca 2019 zarejestrowana jako federacyjna partia polityczna pod nazwą Konfederacja Wolność i Niepodległość. W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego, Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja poparło 173 wyborców w Kruszwicy.

(M.T.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


robotrobot

0 0

Uważaj na słowa. Ja się nie czuje faszystom ale z checią wytoczę ci sprawę z 212 kK 13:37, 17.08.2019


© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone