Za sprawy związane z jego organizacją odpowiedzialny był Samorząd Wychowanek, który przy wsparciu kadry uczestniczył w opracowaniu regulaminu konkursu, a także zajął się sprawami technicznymi i prowadzeniem.
Głównym celem zajęć była integracja poszczególnych grup wychowawczych, dlatego Jury szczególnie wysoko punktowało procentowy udział wychowanek z poszczególnych grup, które zaprezentowały się podczas konkursu lub włączyły w jego przygotowanie. Wychowanki miały możliwość zaprezentowania swoich talentów, a także praktycznego zastosowania wiedzy o autoprezentacji.
Na scenie królował taniec oraz taniec połączony ze śpiewem, zaprezentował się także kabaret, a część dziewcząt przygotowała degustację swoich wypieków. Zwyciężyła drużyna, w prezentację, której włączyły się nie tylko wszystkie wychowanki, ale i mocno zaangażowali się wychowawcy, którzy na co dzień z tą grupą pracują. Oprócz cennych rad i pomocy w wyborze repertuaru oraz choreografii, wychowawcy zadbali także o sceniczny wizerunek dziewcząt i wyposażyli je w stroje, które nawiązywały do charakteru utworu.
Integracyjny charakter konkursu podkreślić miały także nagrody. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zestaw produktów do wspólnego przygotowania potraw, dzięki czemu dziewczęta będą mogły spędzić czas razem, nie tylko podczas pieczenia, ale także konsumowania pyszności przez siebie przygotowanych. Dziewczęta z grupy IIB, IB i IIIB, które zajęły miejsca na podium otrzymały dodatkowo pamiątkowe puchary. Konkurs, jako forma integracji i budowania pozytywnych relacji pomiędzy dziewczętami i kadrą placówki został na stałe wpisany w tradycje Ośrodka. O duchu pozytywnej rywalizacji świadczyło zaś to, że jeszcze nie opadły emocje po występach pierwszej edycji konkursu, a już w głowach kłębiły się pomysły na kolejne formy prezentacji.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zaangażowania, a w szczególności zwycięzcom.