Zamknij

Pogoda w Kruszwicy wciąż zaskakuje. W czwartek zmiana temperatury

14:23, 16.11.2020 | dj, ddwłocławek.pl
Skomentuj
REKLAMA

W rozpoczynającym się tygodniu w Kruszwicy wciąż możemy liczyć na wysoką temperaturę. Od piątku czeka nas jednak krótkotrwałe, ale silne ochłodzenie.

W najbliższych dniach w Kruszwicy dominować będą ciepłe jak na obecną porę roku masy powietrza. Utrzymają się przede wszystkim wyraźne odchylenia temperatury ponad normę. Popołudniami możemy liczyć na około 9-11 stopni, a przymrozków nie przyniosą także noce. Będzie wtedy od 5 do 6 stopni.

Jeśli popada to na ogół słabo i głównie nocami, tylko w poniedziałek opady pojawią się czasami w południe i po południu. Mimo sporej ilości chmur, okresami na dłużej zaświeci słońce.

Pod koniec tygodnia pogoda najprawdopodobniej zmieni się.

- W piątek niż znad Skandynawii z północnego zachodu zacznie do nas kierować coraz zimniejszą masę powietrza i noce z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę prawdopodobnie przyniosą spadki temperatury nieco poniżej 0 st. W dzień również będzie zacznie chłodniej, ale nadal na niewielkim plusie... Przeważać powinna pogoda bezopadowa i okresami zaświeci słońce - zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog.

Wiatr najczęściej powieje z umiarkowaną prędkością i początkowo powieje z południa, a w drugiej części tygodnia częściej z zachodu. Najwyższe ciśnienie atmosferyczne będzie około wtorku i środy, ale kolejne dwa dni to jego spadek, po czym w weekend niewielki wzrost.

Warunki biometeorologiczne powinny być na ogół obojętne lub w łagodnym stopniu niekorzystne. W piątek podczas przechodzenia chłodnego frontu atmosferycznego i wymiany mas powietrza będą one zdecydowanie niekorzystne - nasilone dolegliwości bólowe, w tym reumatyczne. W sobotę i niedzielę pojawi się większe obciążenie naszego układu termoregulacji.

W powietrzu będą się unosić w bardzo niskim stężeniu tylko zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium.

[POGODA]1605532883841[/POGODA]

[ZT]13900[/ZT]

[ZT]13923[/ZT]

 

(dj, ddwłocławek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz