Zamknij

Region: Dąbrowa Biskupia i Rojewo z komunikatem w sprawie wody

19.19, 06.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Inowrocławiu wydała komunikaty w sprawie jakości wód w miejscowościach Rojewo i Parchanie. W Dąbrowie Biskupiej woda nie była zdatna do spożycia od 2 września.

- Na podstawie wyników badań laboratoryjnych próbek wody pobranych dnia 31 sierpnia 2022 r., Państwowy  Powiatowy Inspektor Sanitarny w Inowrocławiu  stwierdził brak przydatności wody do spożycia  z wodociągu Parchanie, gm. Dąbrowa Biskupia.  Zapewniono zastępcze źródło wody do spożycia - woda  uzdatniona dostarczana jest obecnie ze Stacji Uzdatniania Wody w Dąbrowie Biskupiej - poinformowała 2 września instytucja.

Drugi komunikat dotyczy Rojewa z dnia 6 września.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Inowrocławiu, po zapoznaniu się  z wynikami badania laboratoryjnego próbki wody pobranej w dniu 29  sierpnia 2022 r., stwierdził przydatność wody do spożycia w  zakresie mikrobiologicznym z wodociągu Rojewo. 

- W związku z powyższym woda może być bezpiecznie używana do spożycia, jak również do celów sanitarno-higienicznych i gospodarczych - poinformowała dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Inowrocławiu.

[ALERT]1662484666651[/ALERT]

[ZT]21332[/ZT]

[ZT]21326[/ZT]

[ZT]21316[/ZT]
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%