Zamknij

Reprezentowali region na Terenowym Rajdzie Amatorów Kolarstwa i Turystyki

14:32, 09.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Lokalne towarzystwo cyklistów „Notojadzim” skupiające amatorów kolarstwa z Inowrocławia i okolic w minioną niedzielę reprezentowało nasz region na starcie Terenowego Rajdu Amatorów Kolarstwa i Turystyki „TRAKT” w Dzierżoniowie.

Uczestnicy wybrali do pokonania jedną z wielu przygotowanych przez organizatorów tras - 100 kilometrową trasę Trzech Przełęczy Sowiogórskich.

Przewyższenie na trasie to 1500 m - biorąc pod uwagę naszej kujawskie płaskie tereny jest to bardzo duże urozmaicenie.

[FOTORELACJA]2478[/FOTORELACJA]

W całej imprezie udział wzięło blisko 1100 osób. Uczestnicy mieli do pokonania trasy piesze, rowerowe lub motocyklowe. Atmosfery i pejzaży nie oddadzą żadne fotografie. To impreza, w której trzeba koniecznie chociaż raz wziąć udział, aby można było potem już tylko wracać. I właśnie to obiecali Pani Burmistrz Dzierżoniowa kolarze z „Notojadzim”: Do zobaczenia za rok w większym składzie.

Przy okazji obecności na tamtych terenach nie można było nie odwiedzić Alei Sław Kolarstwa w Sobótce. Wśród wielu wyróżnionych nie mogło zabraknąć Stanisława Szozdy, który wypowiedział kiedyś słowa, które stały się motto życiowym dla wielu: „uśmiecham się, że można coś zrobić w życiu i się do tego uśmiechać; można się cieszyć, że nie zmarnowałem życia”.

Organizatorami imprezy „TRAKT” byli Miasto Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.Zdjęcia: - z mety – OSiR Dzierżoniów

            - tablica Szozdy ze strony http://www.alejaslawkolarstwa.sobotka.pl/

             - z Sobótki – z własnego archiwum

             - z trasy - Z własnego archiwum

[ZT]20039[/ZT]

[ZT]20042[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%