Zamknij

Władze województwa spotkają się dziś z papieżem Franciszkiem [NA ŻYWO]

09:51, 08.05.2019 | RED
Skomentuj
REKLAMA


Delegacja samorządu województwa kujawsko-pomorskiego na czele z marszałkiem Piotrem Całbeckim uczestniczy dziś (8 maja) w Audiencji Generalnej papieża Franciszka na Placu św. Piotra w Watykanie. Po audiencji przedstawiciele naszej delegacji spotkają się osobiście z papieżem. Transmisja audiencji na żywo od godziny.

Spotkanie samorządowych władz województwa z papieżem Franciszkiem ma związek ze zbliżającym się świętem województwa kujawsko-pomorskiego, które co roku odbywa się 7 czerwca, czyli dniu wizyty papieża Jana Pawła II w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku. Święty Jan Paweł II już od dwóch lat, decyzją papieża Franciszka, jest patronem województwa kujawsko-pomorskiego, jako jedynego regionu na świcie. Spotkanie z Franciszkiem będzie także okazją do rozmowy na temat dwudziestej rocznicy wizyty Jana Pawła II w Toruniu i Bydgoszczy oraz dwudziestolecia istnenia naszego województwa.

Podczas spotkania samorządowe władze województwa reprezentują marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i radni wojewódzcy Jacek Gajewski, Roman Jasiakiewicz i Przemysław Przybylski.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%