Zamknij

Kruszwica - miasto z potencjałem turystycznym

21.41, 14.10.2022 Model GPT-3 Aktualizacja: 21.54, 14.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wiele osób wybiera Kruszwicę jako miejsce do spędzania wolnej chwili będąc na trasie dalszych podróży. Mamy tu piękną plażę, naprawdę ładną i szeroką oraz znajdujące się w pobliżu dużo atrakcji turystycznych. Wiele osób jednak o nich nie wie, a miasto powinno mieć więcej do zaoferowania turystom, którzy chcieliby poznać jego historię i kulturę.

Kruszwica jest miastem gdzie można znaleźć wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Walory miasta doceniają zwłaszcza turyści, którzy Kruszwicę traktują jako jeden z przystanków na swojej wycieczkowej trasie. Dzieje się tak dlatego, że miasto nie oferuje nowych i ciekawych atrakcji turystycznych, a skupia się na schematycznych i powielanych rozwiązaniach turystycznych. 

Należy pamiętać o tym, że aby zachęcać turystów do przyjazdu do Kruszwicy konieczne są długoterminowe i zaplanowane działania oraz zerwanie schematów i powielanie tych samych przebrzmiałych rozwiązań. Poważnym problemem jest także baza noclegowa, która nie jest w stanie zatrzymać turystę na dłużej z powodu wspomnianego braku atrakcji dla osób przyjeżdżających.

[ZT]21703[/ZT]

Baza noclegowa

Jak rozwijać bazę noclegową? Aby rozwijać bazę noclegową, ważne jest, aby mieszkańcy byli świadomi  tego, jakie hotele oraz pensjonaty można znaleźć w okolicy. Należy także pamiętać o tym, żeby zachęcać turystów do korzystania z noclegów w Kruszwicy. Można to zrobić na przykład poprzez organizowanie różnego rodzaju wydarzeń  turystycznych oraz poprzez promowanie miasta wśród osób, które interesują się turystyką. Atrakcyjna baza noclegowa może się rozwijać zwłaszcza wtedy zachęci się do jej rozwijania lokalnych przedsiębiorców. Nie osiągnie się jednak tego jeśli miejscowość nie jest atrakcyjna pod względem gospodarczym. W Kruszwicy brak nowoczesnych rozwiązań dla rozwoju turystyki i lokalnej gospodarki. Nie rozmawia się z przedsiębiorcami aby rozwijali swoje przedsiębiorcze działania. 

Filary działań turystycznych

Turystyka lokalna musi opierać się na wspieraniu i rozwoju infrastruktury turystycznej, promowanie miejscowości w środkach masowego przekazu i wśród potencjalnych turystów, organizowanie wydarzeń turystycznych i kulturalnych, które mogą przyciągnąć turystów, współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami o charakterze turystycznym w celu zapewnienia wysokiej jakości usług turystycznych oraz dbanie o dobre wrażenie turystów po ich wizycie w miejscowości.

[ZT]21697[/ZT]

Kruszwica ma atut - jezioro

Jezioro Gopło jest zaniedbane i niewykorzystane w promocji turystycznej. Wodny akwen w promocji miejscowości to niesamowity potencjał. Jezioro może być wykorzystane jako miejsce do wycieczek łodzią, wokół jeziora można urządzić trasy rowerowe i pisze. Jezioro może być wykorzystane jako miejsce do uprawiania sportów wodnych takich jak pływanie, żeglarstwo i windsurfing. To także okazja aby rozwijać plaże i kąpielisko, a w okolicach jeziora organizować wystawy fotograficzne i plenerowe. Na Gople pływa tylko jeden statek wycieczkowy "Rusałka" - to bardzo mało. Jezioro ogranicza także rezerwat, który należałoby przesunąć.

[ZT]21687[/ZT]

Opowiadają legendami

W Kruszwicy występują także liczne legendy miejskie. Mogą być one wykorzystane do promocji poprzez element marketingu. Można je wykorzystać do stworzenia kampanii reklamowej lub do umieszczenia ich w materiałach promocyjnych, takich jak ulotki lub plakaty. Marka legend rozbudowuje kult i klimat wokół określonych osób i uwarunkowań. Wokół nich można tworzyć wydarzenia i coroczne spotkania. Rozwój małych miast takich jak Kruszwica może przybierać wiele form. Najważniejsze jest, aby miasta te rozwijały się w sposób zrównoważony, który uwzględnia ich ograniczone zasoby. Wiele małych  miast rozwija się poprzez rozszerzanie działalności gospodarczej, turystyki oraz inwestycji w infrastrukturę.

[ZT]21669[/ZT]

Pomysły na biznes turystyczny w Kruszwicy

1. Sprzedaż wycieczek online 
2. Organizacja wycieczek objazdowych 
3. Sprzedaż biletów online 
4. Organizacja wyjazdów szkoleniowych 
5. Działalność gospodarcza w hotelarstwie 
6. Sprzedaż usług turystycznych 
7. Działalność handlowa w branży turystycznej
8. Wypożyczalnia rowerów  
9. Wypożyczalnia książek  
10. Organizowanie wycieczek turystycznych w ramach małych grup turystycznych
11. Sprzedaż lokalnych produktów i marek
12. Organizowanie spotkań biznesowych
13. Usługi sportowe, organizacja zlotów sportowych i wydarzeń o charakterze sportowym.
14. Święty Graal

Nietypowy Święty Graal oraz przenośne SPA

Nietypowym pomysłem na biznes turystyczny w Kruszwicy byłoby interaktywne zwiedzanie miejscowości. Święty Graal albo kielich mnicha  kruszwickiego to możliwość zaoferowania turystom wzięcia udziału w ciekawej wyprawie. Interaktywna gra dla turystów oparta na zdobywaniu wiedzy oraz elementów wykładów ze strony przewodników wzbogaca turystyczne rozwiązania.

Każdy lubi SPA ale nie każdy ma czas aby się tam wybrać. Możesz założyć firmę, która będzie oferować przenośne SPA dla swoich klientów. Będziesz musiał zatrudnić doświadczonych pracowników i zakupić odpowiednie sprzęty, ale jeśli uda ci się to zrobić to będzie niezwykły biznes.

Korzyści turystycznej koncepcji obszarów miejskich

-Wzrost ruchu turystycznego
-Wzrost dochodów z tytułu turystyki
-Poprawa jakości życia mieszkańców
-Większa rozpoznawalność miasta
-Większa atrakcyjność inwestycyjna
-Zwiększenie dostępu do usług turystycznych
-Zmniejszenie negatywnego wpływu turystyki na środowisko

Nowoczesna turystyka to nie tylko rozmowa z przewodnikiem

Wiele osób uważa, że wycieczki do cmentarzy to dla nich świetny sposób na spędzenie wakacji. Dzięki temu mogą dowiedzieć się czegoś o życiu w dawnych czasach, ale także odwiedzić groby znanych osób. To tzw. turystyka funeralna. Groby sławnych osób przyciągają uwagę i ściągają turystów. Chwalenie się osobami
zmarłymi, znanymi może przyczynić się do rozwoju takiej formy turystyki.

[ZT]21678[/ZT]

Wirtualna promocja

Ciekawym rozwiązaniem jest także wirtualna rzeczywistość. VR jest często stosowany w marketingu turystycznym, ponieważ jest skutecznym narzędziem promocyjnym i umożliwia wizualizację doświadczeń w wysokiej rozdzielczości, co z kolei może pomóc w zwiększenie motywacji do podróży i przyciągnięcie uwagi do danej destynacji turystycznej. Wykorzystanie VR w marketingu turystycznym jest skuteczne, ponieważ jest w stanie wywołać pozytywny wpływ na zmysły użytkownika i wywołać emocjonalną reakcję.

Przez żołądek do turystyki

Turystyka kulinarna to forma turystyki, w której wykorzystujemy smak, zapach i strukturę żywności jako główną motywację do podróży. Jeśli masz ochotę spróbować czegoś nowego lub unikatowego, turystyka kulinarna jest dla Ciebie. Nie ma potrzeby, abyś był miłośnikiem jedzenia lub kucharzem, aby korzystać z dobrodziejstw turystyki kulinarnej. Turystyka kulinarna jest dla każdego, kto lubi jeść i ceni dobre jedzenie. Turystyka kulinarna może być realizowana w ramach turystyki indywidualnej lub grupowej. Aby uczestniczyć w turystyce kulinarnej, potrzebujesz tylko kilku rzeczy: apetytu, kieszeni na pieniądze i żołądka. W Kruszwicy istniejące wokół Koła Gospodyń Wiejskich również mogą przygotowywać swoje potrawy lub lokalne produkty i chwalić się nimi na zewnątrz.

Turystyka eksperymentalna

Wielu ekspertów rynku turystycznego i przewodników uważa podróże eksperymentalne za przyszły kierunek turystyki świata. Eksperymentalna turystyka jest podobna do turystyki kulinarnej. Skupia się na doświadczeniach. Na zachodzie Europy wiele instytucji zamieniło się z biura turystycznego w instytucje edukacyjne, które   które oprócz zapewnienia  zawsze atrakcyjnego letniego programu, jak również prowadzenia maratonów edukacyjnych w ramach wczesnej wiosny połączone z nauką języka angielskiego na wysokim poziomie dla młodzieży.

[ZT]21668[/ZT]

Zadbajmy o zdrowie

Ze względu na zwiększające się harmonogramy pracy i wyczerpujące zdrowie ludzkie miejsca pracy, turystyka wellness stała się dla wielu turystów drogą ucieczki. Chociaż wellness travel, czyli turystyka promująca zdrowie i dobre samopoczucie poprzez aktywność fizyczną, psychiczną lub duchową, istnieje od jakiegoś czasu,  dopiero niedawno zyskała większą popularność. Według rubryki poświęconej podróżom przeprowadzonej przez booking.com, 48% podróżnych jest gotowych  zarezerwować wakacje jako moment na „zastanowienie się i dokonanie lepszych życiowych wyborów”, a prawie 40% jest zainteresowanych podróżami związanymi ze zdrowiem lub dobrym samopoczuciem. Oczywiście, doładowanie się poprzez podróże zdrowotne stałoby się jednym z najbardziej pożądanych wyborów. 

Dzięki temu biura podróży mogą zdywersyfikować linię produktów i odkryć niszę w niezwykle konkurencyjnym krajobrazie. Wellness travel łączy się ze wzrostową tendencją w kierunku wydawania osobistych funduszy na usługi medyczne, aby utrzymać samopoczucie i zdrowie na dobrym poziomie. Termin „podróże wellness” oznacza różne formy spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim krótkie wyjazdy w celach leczniczych na cały rok i wydatek na leczenie około średniej światowej pensji rocznie. Podróże Wellness do Kruszwicy to także okazja na terapię krótkotrwałą, która może być dość ekskluzywna i ciekawa.

Ten tekst został wygenerowany za pośrednictwem sztucznej inteligencji w oparciu o narzędzie GPT-3 oraz poddany ogólnej korekcie. Obraz na stronie głównej wygenerowano za pośrednictwem narzędzia DALL-E-2.

[ZT]21657[/ZT]

[ZT]21684[/ZT]

[ZT]21647[/ZT]

 

(Model GPT-3 )
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

TyTy

3 1

Ale jaja. 08:39, 15.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzamanSzaman

5 1

Po 17 to wioska widmo 🤠 09:53, 15.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MormyszkaMormyszka

6 6

Największy problem Kruszwica ma z łachami obsrywającymi i krytykującymi nasze miasto. Rób wyjazd stąd patafianie jeden z drugim i już nie wracaj, nikt tęsknić nie będzie. Krytykują ale tu siedzą, ponadto poza trolowaniem w necie taki jełop nic pożytecznego nie zrobił a już na pewno dla miasta. 10:19, 15.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TyTy

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JaJa

2 4

Szkoda że tam tak śmierdzi. Szkoda również że firma która wytwarza ten smród nie stosuje odpowiedniej filtracji jaką regulują przepisy, ale to chyba przez koszta jakie by musieliby ponosić. Pamiętam, że pod Toruniem była podobna sytuacja i bardziej opłacalne było zamknięcie firmy niż stosowanie się do wymogów prawa. Teraz jeszcze akcja z zanieczyszczeniem jeziora nie porawiła wizerunku. "mormyszko" budującą krytyka nie jest niczym złym. Ja krytykuję, ale płace też olbrzymie podatki na to miasto, a tylko czytam że burmistrz z przydupasami dają sobie nagrody, a w mieście tak naprawdę brak zmian od 5 lat. Jeżeli "mormyszko" wyzywasz kogoś od "patafianów" i "jełopów" przez internet to gratuluję odwagi i inteligencji. 10:51, 15.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KakaKaka

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


kiciuśkiciuś

1 0

boś głąb nad głębem hahahaha to dlatego 18:57, 15.10.2022


KruficzokKruficzok

0 0

💩💩💩💩💩 tyle dla tych co komentujom komentujących znajoncych słowo patafiany mówiono zapewnie o swoich rodzicach co do kruszwicy jakie atrakcje 08:43, 20.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POTENCJA to dobra rzPOTENCJA to dobra rz

0 0

"Kruszwica - miasto z potencjałem turystycznym"
Potencjalnie:
-pół godziny w Kolegiacie,
-jedna godzina na Mysiej Wieży,
-jedna godzina na Rusałce,
-pół godziny w Kołodzieju

Czyli- POTENCJAŁ JEST!!!🤣🤣🤣
09:39, 20.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%