Celem akcji jest wyrażenie sprzeciwu wobec uchwaleniu na najbliższym posiedzeniu Sejmu ustawy zawierającej przepis wprowadzający bezkarność za przestępstwa popełnione pod pretekstem walki z COVID-19 .
- Nie możemy zgodzić się na wprowadzenie bezkarności, w tym w szczególności bezkarności urzędniczej za nadużycia związane z zakupem produktów leczniczych, masek bez atestów, respiratorów, które nie trafiły do polskich szpitali. PiS chce zapewnić swoim działaczom, osobom zasiadającym w rządzie piastującym funkcje publiczne bezkarność za naruszenie przepisów prawa, naruszenie obowiązków służbowych i marnotrawstwo publicznych pieniędzy – mówił Filip Strzemkowski z Klubu Konfederacji w Gniewkowie.
[POGODA]1600091520473[/POGODA]
- Projektowany przepis, jeżeli wejdzie w życie, prowadzić będzie do nadużyć na polu gospodarczym, polu dyscypliny finansów publicznych czy polu społecznym. Jego treść jest tak sformułowana, że pozwala na bezkarne naruszenie wszystkich obowiązujących przepisów, a więc nawet na łamanie najważniejszej ustawy jaką jest Konstytucja RP, jeżeli działanie sprawcy będzie miało na celu przeciwdziałanie COVID- 19 . To rodzi obawę o dalsze ograniczanie praw i wolności obywatelskich – podkreślała Joanna Wawrzyniak
Działacze skierowali pismo do posłów PiS z apelem o to by 16 września 2020 roku na posiedzeniu Sejmu zagłosowali przeciwko wprowadzeniu bezkarności.
PiS-PZPR bis16:27, 14.09.2020
A to mamy jeszcze jakąś pandemię, jakiś covid?
przecież Krzywousty już dwa miesiące temu ogłosił że partia zwyciężą wszystko i covid też legł u stóp nadprezesa.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rożniaty: Próba zawrócenia ciężarówki sparaliżowała ruc
Tytuł dzbana roku otrzymuje kierowca tegoż zestawu.
Juror
22:28, 2025-07-02
„W lusterku wszystko widać” . O kruszwickim braku kultu
Na Zagoplu od dawna nie kosi się trawników. Może wreszcie gmina przypomni sobie, że Kruszwica to nie tylko centrum.
Olo
15:17, 2025-07-02
Rożniaty: Próba zawrócenia ciężarówki sparaliżowała ruc
Ciekawe czy miał cymbał radio? Włączone i co w nim usłyszał od kolegów po fachu ? Buahhaaaa
Katamaraniarz
09:37, 2025-07-02
„W lusterku wszystko widać” . O kruszwickim braku kultu
Kupa to naturalny nawóz, ważne jest aby ludzie defekujący swoimi psami nie robili tego na chodnikach i miejscach gdzie kupa ma mniejsze szanse przeniknięcia do gleby i użyźnienia jej.
Nurek
08:05, 2025-07-02