Zamknij
REKLAMA

COVID-19 na Kujawach: Konfederaci z Inowrocławia i okolic pod biurem poselskim Tomasza Latosa

15:53, 14.09.2020 | pb
Skomentuj
REKLAMA

Pod biurem poselskim Tomasza Latosa i Elżbiety Kozaneckiej w Inowrocławiu odbyła się konferencja prasowa Klubów Konfederacji w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Bezkarność+”. 

Celem akcji jest wyrażenie sprzeciwu wobec uchwaleniu na najbliższym posiedzeniu Sejmu ustawy zawierającej przepis wprowadzający bezkarność za przestępstwa popełnione pod pretekstem walki z COVID-19 .

- Nie możemy zgodzić się na wprowadzenie bezkarności, w tym w szczególności bezkarności urzędniczej za nadużycia związane z zakupem produktów leczniczych, masek bez atestów, respiratorów, które nie trafiły do polskich szpitali. PiS chce zapewnić swoim działaczom, osobom zasiadającym w rządzie piastującym funkcje publiczne bezkarność za naruszenie przepisów prawa, naruszenie obowiązków służbowych i marnotrawstwo publicznych pieniędzy – mówił Filip Strzemkowski z Klubu Konfederacji w Gniewkowie.

[POGODA]1600091520473[/POGODA]

- Projektowany przepis, jeżeli wejdzie w życie, prowadzić będzie do nadużyć na polu gospodarczym, polu dyscypliny finansów publicznych czy polu społecznym. Jego treść jest tak sformułowana, że pozwala na bezkarne naruszenie wszystkich obowiązujących przepisów, a więc nawet na łamanie najważniejszej ustawy jaką jest Konstytucja RP, jeżeli działanie sprawcy będzie miało na celu przeciwdziałanie COVID- 19 . To rodzi obawę o dalsze ograniczanie praw i wolności obywatelskich – podkreślała Joanna Wawrzyniak

Działacze skierowali pismo do posłów PiS z apelem o to by 16 września 2020 roku na posiedzeniu Sejmu zagłosowali przeciwko wprowadzeniu bezkarności.

(pb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PiS-PZPR bisPiS-PZPR bis

1 2

A to mamy jeszcze jakąś pandemię, jakiś covid?
przecież Krzywousty już dwa miesiące temu ogłosił że partia zwyciężą wszystko i covid też legł u stóp nadprezesa. 16:27, 14.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz