Zamknij

72-letnia mieszkanka Kruszwicy boryka się z problemami. Jak jej pomóc?

15:31, 15.11.2021 | as
Skomentuj
REKLAMA

Wolontariusze Szlachetnej Paczki organizują pomoc dla podopiecznych tegorocznej edycji. Wśród nich znalazła się 72-letnia mieszkanka Kruszwicy. Z jakim problemami boryka się Pani Stanisława?

- Witajcie mieszkańcy Kruszwicy! Jedna z mieszkanek naszego miasta jest w ogromnej potrzebie. Została zakwalifikowana do bazy rodzin w Szlachetnej Paczce. Jej potrzeby na tle innych rodzin są bardzo skromne jednak niemożliwe do zapewnienia przez jedną osobę. Zwracam się z ogromną prośbą o okazanie serca i pomoc Pani Stanisławie -  informuje jedna z wolontariuszek.

Pani Stanisława mieszka sama. Jest osobą niedowidzącą, schorowaną. Życie Jej nie rozpieszczało. W bardzo młodym wieku została wdową i samotną matką. Całe życie pracowała i sama wychowywała syna, który później wykształcił się i wyprowadził. Po przejściu na emeryturę dorabiała, opiekując się, osobami starszymi. W ten sposób zasilała swój domowy budżet oraz walczyła z samotnością, gdyż syn po założeniu rodziny wyprowadził się daleko i rzadko Ją odwiedzał. Kilka lat temu została pobita, w wyniku czego zaczęła tracić wzrok. Trzy lata temu zmarł Jej syn, a nieco wcześniej zmarła starsza pani, którą się opiekowała i z którą była zżyta. Pani Stanisława bardzo to przeżyła. Z emocji po tych wydarzeniach dostała zawału serca i udaru, bardzo pogorszył się Jej wzrok. Starsza pani została oszukana finansowo przez bliską osobę, co dodatkowo bardzo Ją dotknęło. Była zmuszona zaciągnąć kredyt na godny pochówek syna. Pani Stanisława utrzymuje się z emerytury w wysokości 1590 zł. Po odliczeniu kosztów mieszkania, leków i kredytu zostaje Jej 571 zł miesięcznie. W tygodniu korzysta z pomocy opiekunek z MOPSU.

- Mimo ciężkiej sytuacji pani Stanisława zachowała pogodę ducha i poczucie humoru. Jest bardzo towarzyska. Stara się być jak najbardziej samodzielna-  próbuje sama sprzątać czy gotować. Lubi wychodzić na spacery z pomocą  opiekunek. W weekendy sama pali w piecu. Z pomocą dwóch par okularów i lupy  udaje Jej się rozwiązywać krzyżówki. Umie szydełkować i robić na drutach.  Oszczędza, na czym tylko może, bo spłata kredytu i opłacenie rachunków są  dla Niej priorytetem - informuje Szlachetna Paczka.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

1. Środki czystości

Niezbędne do utrzymania czystości. Pani dużą uwagę przywiązuje do porządku.

2. Ubrania

Pani ostatnio przytyła i posiadany płaszcz jest za mały. Nie ma pieniędzy na zakup nowych ubrań.

3. Węgiel

aktualna sytuacja finansowa nie pozwala na zakup wystarczającej ilości opału na zimę, przez co Pani musi bardzo oszczędzać.

Dalsze szczegóły jak pomóc tutaj.

Jeżeli chcą Państwo przyłączyć się do zbiórki i pomóc Pani Stanisławie to prosimy o kontakt z wolontariuszką pod numerem 786230393.

[ZT]18196[/ZT]

[ZT]18192[/ZT]

 

(as)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%