Zamknij
REKLAMA

Marcin Sypniewski: Kult Piłsudskiego żywiony przez aktualną ekipę rządzącą nie dziwi [KOMENTARZ]

23:45, 12.05.2020 | Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, działacz, przedsiębiorca, autor komentarzy dla mojakruszwic
Skomentuj
REKLAMA

Wspieranie przez rząd wielkich, państwowych firm spowodowało spadek jakości, wygórowane ceny i brak produktów na rynku. Jednocześnie mali i średni przedsiębiorcy zostali stłamszeni wysokimi podatkami i wszechobecną biurokracją. Zamiast uwolnić gospodarkę rząd postawił na wielkie inwestycje państwowe.

Polityka zagraniczna miała oznaczać powstanie z kolan, jednak doprowadziła do faktycznego osamotnienia Polski. Traktowani instrumentalnie przez sojuszników przestaliśmy prowadzić samodzielną politykę zagraniczną bagatelizując niebezpieczeństwa.

Z czasem ekipa, która miała zastąpić skorumpowaną klasę polityczną sama przywróciła dawne zwyczaje. Stanowiska i zlecenia rządowe zrobiły się dostępne jedynie dla swoich. Zjawiska korupcyjne stały się powszechne i bagatelizowane przez rząd.

Słabości najlepiej przykryć propagandą. Zawsze sprawdzają się rojenia o mocarstwie, potędze gospodarczej i militarnej podlane patriotycznym sosem.

Dalszy ciąg znamy.

Równo 94 lata temu sanacja zdobyła poprzez zamach stanu władzę w Polsce. Etatystyczne rządy doprowadziły do biedy i zacofania, a wojsko pochłaniające i korumpujące 1/3 budżetu poniosło katastrofalną klęskę z Niemcami. Elity uciekły pozostawiając Polaków na pastwę brutalnych okupantów.

Kult Piłsudskiego żywiony przez aktualną ekipę rządzącą nie dziwi. To są te same metody – wiara w wielką gospodarczą moc sprawczą państwa, wysokie podatki w miejsce przedwojennych monopoli, biurokracja, tępa propaganda i markowanie reform.

Marks mówił, że wszystkie fakty i postacie powtarzają się dwukrotnie. Za pierwszym razem jako tragedia, za drugim jako farsa. Naprawdę, dzisiejsza powtórka z historii nie przyniesie nam lepszych rezultatów niż klęska sanacji.

[POGODA]1589319379372[/POGODA]

 

(Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, działacz, przedsiębiorca, autor komentarzy dla mojakruszwic)

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

zdziwionyzdziwiony

1 7

Zabawne- zgadzam się absolutnie z treścią artykułu, zabawne dlatego że są to słowa osoby popierającej dzisiejszych faszystów, z którymi absolutnie mi nie po drodze.
Tak czy siak- brawo za ten tekst 09:15, 13.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BartekBartek

5 0

W PL nie ma faszystów.. za dużo GW.... 09:33, 13.05.2020


zdziwionyzdziwiony

0 0

do Bartek
Na początku "brunatne koszule" też niewiele miały z tym wspólnego, ale też pozdrawiali wodza symbolem "zamawiania pięciu piw" jak kiedyś został uwieczniony obecny jeden z kandydatów na prezydenta . 08:44, 14.05.2020


KruszwicaKruszwica

1 5

Może i wyznają kult marszałka, ale zapatrzeni są w Gierka. Gdzie im do prawicy, to nawet nie jest lewica.
10:21, 13.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz